Aizdomīgas dzimumzīmes ir jāpārbauda

aizdomīgas dzimumzīmesPārsvarā jaundzimušajiem nav nevienas dzimumzīmes, un tās var rasties jebkurā vecumā, biežāk pusaudžu gados. Tās var rasties jebkur uz ķermeņa un jebkādā lielumā un formā. Tās var būt vizuāli nepievilcīgas, it īpaši ja tās atrodas uz sejas; tās var atrasties uz ķermeņa, kur tās bieži ievaino – saskrāpē vai noberž. Ja tādā gadījumā tās sāk apsarkt, niezēt vai palielināties, vajag steidzami sazināties ar onkologu.

Vai jūs kādreiz esat aizdomājušies vai interesējušies, kas ir dzimumzīme? Izrādās, ka tā ir nepareizi attīstīti ādas audi vai asinsvadi. Tādā pašā veidā veidojas vēža šūnas. Protams, ne visas zīmītes un ne visi audzēji ir ļaundabīgi. Bet ir ļoti svarīgi pārbaudīt aizdomīgas dzimumzīmes.

Ļaundabīgas zīmītes nevar noteikt vizuāli, to onkologs veic ar speciālu aparātu. Vizītes laikā tiek apskatītas visas dzimumzīmes, kuras gan pacientam, gan speciālistam liekas aizdomīgas. Sarežģītos gadījumos veic biopsiju – izgriež ādas paraugus un veic rūpīgāku izpēti. Jāņem vērā, ka audzēja šūnas var izstiepties zem ādas.

Gan estētisku apsvērumu dēļ, gan veselības apsvērumu dēļ ļaundabīgās zīmītes var noņemt. Ir pieejami trīs noņemšanas veidi: ķirurģiska izgriešana, ar lāzeri un šķidro slāpekli. Noņemšana ar lāzeri un šķidro slāpekli notiek tādā gadījumā, ja dzimumzīme ir ādas virsējā slānī. Ar lāzeri tās tiek piededzinātas, savukārt ar šķidro slāpekli – sasaldētas, pēc kā tas viegli var noņemt. Pēc noņemšanas no rētām praktiski nav iespējams izvairīties.

Būtisks jautājums cilvēkam ir šādu pārbaužu izmaksas. Tās veido konsultācijas cena un procedūra. Ir jāmaksā par katru apskatīto dzimumzīmi, kā arī par parauga paņemšanu, ja tas būs nepieciešams.

Tags: