Ātra nauda jaunai veļasmašīnai

Līdz šim plaši pieejamie ātrie kredīti nav bijuši man noderīgi, jo abi ar vīru pieklājīgi pelnījām un, laikus plānojot, varējām segt visus izdevumus. Tomēr pienāca pirmā reize, kad, pavisam negaidot, ātrie kredīti izrādījās labs īstermiņa riinājums negaidītai ķibelei – bojātai veļasmašīnai.

Mūsdienās mājas dzīves ikdienas kārtību mums palīdz uzturēt liels daudzums dažādu elektroierīču un sadzīves tehnikas. Atceros, ka vēl manos skolas gados, kad dzīvoju pie vecākiem laukos, nebija tik lielu finansiālo iespēju iegādāties ne veļasmašīnu, ne modernu putekļu sūcēju, par trauku mazgājamo mažīnu nemaz nerunājot. To tēvs tāpat nebūtu piekritis pirkt, jo uzkatīja par bezjēdzīgu izgudrojumu sliņķiem. Tagad man pašai ir ģimene un divas mazas meitas, kuras īsti vēl nevar palīdzēt mājas darbos. Tie aizņem  tos nedaudzos brīvos brīžus, kas ir pēc darba un starp naktmieru. Tāpēc es nemaz nekaunos no tā, ka man mājās ir visa veida sadzīves tehnika, kas var atvieglot manu ikdienu un radīt vairāk laika, ko pavadīt ar meitām un vīru. Sadzīves tehniku sapirkām vairāku  gadu garumā, dārgāko apmaksājām ar līzinga palīdzību.

1. Negaidīta problēma

naudas problēmasKā jau mēs zinām, tehnika nav mūžīga, bieži vien tā mēdz kalpot daudz īsāku laiku, kā mums gribētos. Tā kādas darba nedēļas beigās notika ar mūsu veļasmašīnu. Man veļas mazgāšanai ir plāns, ko vienmēr ievēroju, jo citādi nepaspēju jaunajai nedēļai sagatavot tīru veļu. Domāsiet, kas gan tur liels, samazgāt veļu četru cilvēku ģiemeni, kurā divi ir mazi bērni. Jā, tieši bērni ir atslēgas vārds uz to, kāpēc ir tik daudz netīrās veļas. Tās ir divas bērnudārznieces, kurām mīļākā nodarbe ir spēlēšanās ārā. Katra no viņām ik dienas sasmērē vismaz trīs apģērbu komplektus un nedēļas beigās noteikti mazgājamas ir arī virsdrēbes. Bet šis ievads tikai tāpēc, lai parādītu, ka veļasmašīna ir pats galvenais instruments mājā, kas ļauj nodrošināt sadzīvi. Pirmo veļas komplektu vienmēr lieku mazgāties ceturtdienas vakarā. Pēc tam pa vienam pirktdien un sestdien. Tad var tik galā ar nedēļā iekrāto. Katru otro nedēļu vēl klāt nāk reize ar gultas veļu un dvieļiem.

2. Ātrs risinājums

naudas problēmu ātrs risinājumsUn šī bija tā liktenīgā nedēļa, kad jau ceturtdienā pārstāja darboties veļasmašīna. Es biju nepatīkami pāsteigta. Tā bija kalpojusi tikai sešus gadus, cerēju, ka vēl pāris gadus labi strādās. Tomēr maldījos. Vīrs to apskatījās un teica, ka ir vairākas problēmas, ko novērst varēs tikai meistars. Un pēc tam jārēķinas, ka jebkurā brīdīt tā atkal var niķoties. Es tā nebiju ar mieru. Man vajadzēja veļasmašīnu, uz kuru varēju paļauties jebkurā brīdī. Teicu, ka jāpērk jauna. Vīrs piekrita, bet viņš to varēšot atļauties tikai pēc divām nedēļām. Bet man veļa jāmazgā jau tagad. Vienojāmies, ka jāpaņem ātrais kredīts, lai jau rītdien varam nopirkt veļas mašīnu. Piektdienas rītā ar ātrā kredīta palīdzību jau pēc stundas nauda bija kontā un vakarā mājās bija arī jauna veļasmašīna. Varēju atkal ķerties klāt mazgāšanai.

Tags: