Auto līzings izdevumu optimizēšanai

Uzsākt uzņēmējdarbību visbiežāk nav vienkārši. Topošais uzņēmējs pavada neskaitāmas naktis, līdz pilnībai noslīpējot biznesa ideju, cenšas atrast investorus, kas noticētu viņa radītajai vīzijai, un piedzīvo, ka viņa priekšā aizveras virkne durvju, līdz beidzot atrod, kādu, kas ir gatavs viņu uzklausīt. Ir jāvelta ne mazums laika un pūļu, lai neatkāptos no ilgi lolotās ieceres un pārliecinātu par tās dzīvotspēju arī apkārtējos. Turklāt lielākais šķērslis nereti ir nepietiekoši finansiālie līdzekļi. Arī tad, kad gūti pirmie panākumi, taču visi pieejamie līdzekļi tiek ieguldīti uzņēmuma izaugsmē, nekam citam naudas bieži vien vairs neatliek. Tomēr ir atsevišķas lietas, bez kurām neiztikt, un viena no tām ir transports.

Mani apsvērumi, izvēloties auto līzingu

Nekad nepiekrītu, ja kāds saka, ka man ir paveicies. Patiesībā nelielo panākumu pamatā ir smags darbs. Pēdējā gada laikā mans iesācējuzņēmums ir kļuvis par nopietnāku spēlētāju, bet piedāvātie pakalpojumi guvuši zināmu atpazīstamību. Tomēr es vēl neesmu īstenojis ne pusi no iecerētā. Priekšā ir vēl tāls ceļš. Visa uzņēmuma peļņa tiek ieguldīta izaugsmē, savukārt daļa darbinieku strādā teju brīvprātīgi – saņemot par to niecīgu atalgojumu. Tomēr uzņēmuma specifika paredz, ka viens no svarīgākajiem aspektiem darbā ir cilvēkresursi. Precīzāk – profesionāli darbinieki un viņu spēja operatīvi pārvietoties. Līdz ar to darbā neiztikt bez kvalitatīvām automašīnām, uz kurām iespējams paļauties.

Iesākumā apsvērām domu iegādāties lietotas automašīnas. Taču kopējās izmaksas pārsniedza vēlamās, turklāt fakts, ka mašīnas ir lietotas, radīja neuzticību. Ko gan iesāktu darbinieks, ja šķietami jaunā automašīna pēkšņi pārstātu darboties brīdī, kad viņam pēc pusstundas jārunā ar svarīgu klientu? Kā rīkotos, ja automašīna būtu jānogādā servisā, kur to vajadzētu atstāt uz vairākām nedēļām? Ņemtu bezalgas atvaļinājumu, tikmēr zaudējot uzņēmumam ievērojamu daļu peļņas? Bija skaidrs, ka šis variants nav risinājums.

Arī par jauniem auto mēs turpmākos pāris gadus vēl varējām nesapņot. Ikvienam no strādājošajiem daudz svarīgāks bija mūsu kopējais mērķis, nevis grezns auto vai privātmāja kādā no Rīgas guļamrajoniem. Tas viss varēja pagaidīt, un mēs zinājām, ka, turpinot darbā ieguldīt sevi, mēs agri vai vēlu sasniegsim vēlamo. Taču fakts palika fakts – lai to panāktu, bija nepieciešami automobiļi.

Biju dzirdējis, ka daudzviet Eiropā arvien pieprasītāks kļūst pilna servisa auto līzings. Ērta sistēma, kur uzņēmums sava autoparka mašīnas īrē no pakalpojuma sniedzēja, savukārt tas nodrošina iznomātajiem auto visu vajadzīgo servisu – apkopi, remontu un tamlīdzīgi. Arvien vairāk uzņēmēju visā pasaulē dod priekšroku šim modelim, nevis iegādājas automašīnas savā īpašumā un pēc tam tās paši arī apsaimnieko. Nolēmu painteresēties, vai kas tāds iespējams arī Latvijā.

Auto līzings no Sixt

Kā izrādās, šāds piedāvājums korporatīvajiem klientiem ir uzņēmumam Sixt Leasing. Automašīnas iespējams īrēt ar ļoti saprātīgiem nosacījumiem, turklāt iegādātajā paketē patiešām ietilpst pilns serviss – auto tehniskā apkope un remonts, nodokļu nomaksa, autoparka vadība, riepu serviss, apdrošināšana, obligātā tehniskā apskate, diennakts evakuācija un citi pakalpojumi. Tāpat uzņēmumam tiek nozīmēts individuāls konsultants, kas sagādā un aizved automašīnas, laikus ziņo par nepieciešamajiem darbiem un veic visa veida komunikāciju ar konkrēto klientu.

Turklāt Sixt ir starptautisks uzņēmums ar plašu kontaktu un partneru tīklu visā pasaulē. Šis fakts mums lieti noderēs, kad sāksim apsvērt eksporta iespējas.

Uzskatu, ka, izstrādājot pareizu auto līzinga pakalpojuma paketi, ir iespējams ieekonomēt, lai attīstītu savu biznesu. Līzings ir prātīgs lēmums prātīgiem cilvēkiem.

Tags: , , , ,