Kādi autokrēsliņi ir atrodami veikalos?

autsedeklisiMazuļa ienākšana ģimenē nozīmē ne tikai rūpes par jaunu dzīvību, bet arī dažādas jauno vecāku problēmas, kuras nekad nesaprast tiem, kuriem bērnu nav. Patiesībā, tās būtu grūti saukt par problēmām, jo tie ir dzīves apstākļi, kuri gluži vienkārši ir jauni un nepierasti un ikdienas dzīvē izpaudīsies un parādīsies daudz biežāk. Viena no šādām problēmām noteikti ir visa vajadzīgā sagādāšana mazulim pirms viņa dzimšana un dzīves pirmajos mēnešos. Tas varētu sagādāt grūtības līdz brīdim, kad jaunie vecāki ir apraduši ar domu, ka viņu ģimenē pievienosies vēl kāds un dzīve iegrozīsies normālās sliedēs. Noteikti katram no mums ir kāds draugs, kurš jau ir iejuties tēva vai mātes lomā, un spēs pastāstīt un vajadzības gadījumā arī palīdzēt ne tikai ar padomu, bet arī ar palīdzību visa nepieciešamā iegādāšanos.

Iedalījums

Kamēr cilvēkiem nav bijusi saskare ar to, tikmēr, bieži vien, nav arī īsti saprašanas un zināšanas par to, kādi rati jāpērk, kādām jābūt pirmajām mazuļa drēbītēm, kas vispār notiek ar gultu un kāds autokrēsliņš būs vispiemērotākais. Ja runājam tieši par autokrēsliņiem, tad varam nedaudz palīdzēt un pastāstīt par to iedalījumu:

  • Autokrēsliņi no 0 – 13 kilogramiem
  • Autokrēsliņi no 0 – 18 kilogramiem
  • Autokrēsliņi no 9 – 18 kilogramiem
  • Autokrēsliņi no 9 – 36 kilogramiem
  • Autokrēsliņi no 15 – 36 kilogramiem

Lai arī iesākumā šķiet, ka nav nekāda atšķirība starp dažu veidu autokrēsliņiem, tad šis uzskats ir pilnīgi aplams. Tie mēdz atšķirties ar novietojumu automašīnā, respektīvi, kādā virzienā mazulis guļ – pret vai tieši braukšanas virzienā. Atšķiras arī krēsliņa komplektācija – kādas drošības siksnas, cik un kādi spilveni un polsterējumi un tamlīdzīgas lietas. Svarīgi arī tas, cik krēsliņš ir universāls. Piemēram tie krēsliņi, kas ir kategorijā no 9 – 36 gadiem, visbiežāk tiek lietoti no bērna 9 mēnešiem līdz pat 12 gadiem!

Novietojums automašīnā

Ir trīs veidi, kā parasti tiek lietoti autokrēsliņi. Tie var būt novietoti braukšanas virzienā, tie var atrasties pret braukšanas virzienu un tie var būt kā paliktņi, kas ir domāti jau mazliet lielākiem bērniem, kuriem nav nepieciešams pēc atsevišķa krēsla. Tiek veikti dažādi drošības testi, lai noteiktu to, kurš braukšanas virziens tad ir visatbilstošākais un pareizākais drošai bērna pārvadāšanai, bet visi testi liecina par to, ka ir atrodami savi plusi un mīnusi abos gadījumos. Tam noteikti nepavisam nevajadzētu raisīt domas par to, ka krēsla iegāde nav nepieciešama. Autokrēsliņš ir bērnam vajadzīgs, turklāt tas pat ir noteikts ceļu satiksmes noteikumos.

Iegādājies autokrēsliņu šeit - https://www.amia.lv/lv/categories/baby-products/car-seats-and-accessori/

Tags: ,