Bez OCTA braukt ir neapdomīgi netikai soda dēļ!

octa kalkulatorsVisos laikos ir bijuši tādi cilvēki, kuri spējuši atrast lieliskus veidus, kā ietaupīt naudu. Diemžēl ne vienmēr šie veidi ir bijuši godīgi un rūpīgi pārdomāti. Turklāt var gadīties, ka šie cilvēki pat citiem palielās ar to, ka, piemēram, rīkojoties nelikumīgi, viņiem izdevies ietaupīt mazāku vai lielāku naudas summu. Bet, ja tā padomā, vai tas ir tā vērts? Kaut vai, ja atmetam ētiskos apsvērumus, kuri daļai sabiedrības var nelikties pietiekami svarīgi, vajadzētu būt gudriem un laicīgi aprēķināt, vai šī “šmaukšanās” arī matemātiskā ziņā ir pietiekami izdevīga un attaisno risku.

Iepriekš apspriestā ietaupīšana diemžēl nereti ir attiecināma arī uz OCTA polisēm. Lai arī tas var likties pārsteidzoši, taču joprojām ir tādi automašīnu īpašnieki, kuri uzskata, ka OCTA polises ir neizdevīgas un pārlieku dārgas. Taču patiesībā tā it nemaz nav! Ja kāds jums cenšas ieskaidrot, ka nav nepieciešams iegādāties OCTA polisi, jo nekas slikts nevar atgadīties, neņem to vērā! Tā vietā labāk mēģini viņam ieskaidrot, ka, nedaudz padomājot un izmantojot tādu 21.gadsimtā pazīstamu lietu kā internets, iespējams atrast izdevīgas un lētas OCTA polises! Mūsdienās ir radītas vairākas mājas lapas, kurās atrodams ērts un viegli saprotams rīksOCTA kalkulators. Ierakstot tajā datus par savu transportlīdzekli, pavisam īsā laikā var uzzināt, kādi polišu piedāvājumi pieejami nevis vienā, bet pat desmit apdrošināšanas kompānijās! Viss, kas atliek ir, ienākt attiecīgā apdrošinātāja mājas lapā un iegādāties izvēlēto polisi, jo drošāk to darīt tomēr ir paša uzņēmuma vietnē.

OCTA polises iegāde internetā ir ļoti labs veids, kā ietaupīt laiku mūsdienu steidzīgajā ikdienas ritmā, kad cilvēkiem jāpaveic daudz citu darbu, starp kuriem nav viegli atrast brīvu brīdi, lai, piemēram, dotos uz biroju un iegādātos polisi. Turklāt, kā jau stāstījām, vairs nav jāklīst pa visu apdrošinātāju mājas lapām, aplūkojot to piedāvājumus, jo tos visus ir iespējams salīdzināt vienuviet.

Iedomāsimies, ka jūsu draugs neņem vērā jūsu ieteikumus un tomēr izvēlas doties ceļā bez OCTA polises. Kādas tam var būt sekas? Kā zināms, par braukšanu bez derīgas OCTA polises Latvijā tiek piemērots sods. Ja paveiksies un policija jūsu draugu pieķers Latvijas teritorijā, viņam būs jāmaksā sods apmērā no 60 līdz 80 eiro, ar noteikumu, ka viņš ir fiziska persona, savukārt, ja autovadītājs tiek pieķerts, braucot juridiskas personas auto, sods var sasniegt 200 līdz 300 eiro. Jārēķinās, ka šīs ir mazākās izmaksas, ar kurām var nākties saskarties, braucot bez apdrošināšanas. Papildus tam, jāpadomā arī par to, no kādas summas būtu jāšķiras, ja šis cilvēks izraisītu negadījumu, kurā ciestu kāda cita persona vai tās īpašums.

Ja, braucot bez šīs polises, iekļūsi ceļu satiksmes negadījumā, jūs būsit pilnībā nepasargāti! OCTA nav tikai pakalpojums, kuru auto īpašniekiem piespiež iegādāties. Patiesībā šis dokuments jeb obligātās civiltiesiskās atbildības apdrošināšana mūs tiešā veidā pasargā no apjomīgām izmaksām. Lai nāktos šķirties no lielas naudas summas, pat nav nepieciešams radīt nopietnus bojājumus trešās personas transportlīdzeklim. Ja šī cilvēka auto būs jauns, tad pat mazākās skrambiņas izlabošana var maksāt dārgi.

Ja tā padomā, OCTA cena ir pilnībā pieņemama, ja padomājam par to, ko iegūstam pretī. Esi gudrs un nebrauc bez OCTA!

Tags: , ,