Ceļojumu apdrošināšanas polise

celojumu apdrosinasanas poliseDoties plānotā vai neplānotā ceļojumā vienmēr ir patīkami. Jauni piedzīvojumi, iespaidi, sajūtas, cilvēki, informācija un atmiņas, ko varēs atcerēties vēl ilgi, pēc tam, kad ceļojums būs beidzies. Gadās ceļojumus plānot gan pašiem, gan doties darba komandējumā uz kādu tālāku valsti, vai, gluži vienkārši notiek kāda cita neparedzēta dzīves situācija, kuras rezultātā kaut kur sanāk doties – lai nu kā, doties un izpētīt citu valsti, pilsētu vai pat vienkārši pāris dienas nomainīt vidi – tas var būt gluži patīkami.

Bet, dodoties ceļojumā, iepriekš svarīgi atcerēties dažas lietas. Galvenokārt jāpārbauda dokumenti – vai viss kārtībā, derīgi un atrodas pa rokai. Ja ar dokumentiem viss kārtībā, tad tālāk seko jau vairs tikai sīkumi, kas atkarīgi no ceļojuma galamērķa, iemesla (darbs vai atpūta), ceļojuma ilguma. Dodoties ceļojumā uz pāris dienām, par ceļojuma apdrošināšanas polisi iedomājamies retāk, vēl jo vairāk – dodoties darba braucienā, par to var parūpēties arī darba devējs. Bet, ja plānojam doties ceļojumā uz ilgāku laiku, sākot no nedēļas uz ilgāku laiku, tad atcerēties par ceļojuma apdrošināšanas polises iegādi ir ne vien prātīgi, bet tā tiek iegūta arī pārliecība, ka ceļojums būs daudz patīkamāks, mierīgāks. Ceļojumu apdrošināšana (http://www.compensa.lv/content_lv/travel.html), tāpat kā citas apdrošināšanas polises, negarantē, ka ceļojuma laikā negadīsies neviena nepatīkama situācija vai negadījums. Tomēr, dodoties ceļā ar iegādātu apdrošināšanu, būs pārliecība, ka, atgadoties neparedzētajam, situācija nebūs tik bezcerīga un ar tik lieliem zaudējumiem un sekām, kā tad, ja polise nebūtu iegādāta.

Parasta ceļojumu apdrošināšanas polise iekļauj standarta riskus, pret ko tiek apdrošināts ceļotājs – medicīniskie izdevumi, palīdzības apdrošināšana (tulka pakalpojumi, juridiskā palīdzība), dokumentu atjaunošana, nelaimes gadījumu apdrošināšana, civiltiesiskās atbildības apdrošināšana un bagāžas apdrošināšana un vēl. Noteikti jāpārliecinās, ka polise darbojas tieši tajā valstī, uz kuru grasāties doties. Lielākoties visas Eiropas valstis gan standarta ceļojuma apdrošināšanas polisē ir iekļautas, tomēr labāk apdrošinātājam laikus apjautāties par sava izvēlētā galamērķa un polises saderību.

Tāpat, dažādas apdrošināšanas kompānijas piedāvā papildus standarta ceļojumu polisei klāt iegādāties papildinājumus, piemēram, mājokļa apdrošināšana, kamēr esat ceļojumā. Der izvērtēt – vai un kādi papildinājumi un nepieciešami, kuri vairāk atbilst prasībām un iepazīties ar dažādu apdrošinātāju piedāvājumiem, noskaidrot sev nepieciešamo informāciju. Un tad ar jautājumiem griezties pie apdrošinātāja, lai iegādātos ceļojumu apdrošināšanas polisi un varētu doties ceļā!

Tags: , ,