Ceļvedis smaržu izvēlē un lietošanā! Noderīgi ikvienam!

smarzu izvele un lietosanaKatram cilvēkam ir savs unikālais dabiskais aromāts, un tieši tāpat, ir unikālās smaržu notis, kas piemērotas tieši konkrētajam cilvēkam. Tieši tāpēc vienas un tās pašas smaržas diviem dažādām cilvēkiem var šķist pilnīgi atšķirīgas, ja tās uzsmidzina katrs uz sava delma. Smalkajiem parfīmu aromātiem sajaucoties ar cilvēka ādas smaržu, tiek radīta individuāla smarža. Pareizo smaržu izvēle ir diezgan būtiska, lai gan mēs paši spētu ar tām „sadzīvot”, gan apkārtējiem šis smaržu sajaukums (dabiskās ar flakoniņa smaržu) liktos patīkams un radītu priekšstatu par cilvēka personības notīm.

Tāpat kā cilvēka personībai ir dažādi slāņi, arī smaržām ir vairākas notis – kopumā, trīs pamatnotis. Sākuma nots smaržās rada pirmo iespaidu par smaržu un salīdzinoši ātri iztvaiko. Tieši tāpēc nekad nevajadzētu pirkt smaržas, kuras esam jutuši uz savas ādas tikai pāris minūtes. Smarža ir jāizmēģina, „jāiestaigā” kādu brīdi, līdz varam sajust vidus un beigu noti, un tikai tad varam lemt par to, vai šīs konkrētās smaržas būs piemērotas tieši mums. Vidus jeb tā saucamā sirds nots uz ādas attīstās un nostiprinās vēlāk, 10 līdz 15 minūšu laikā. Savukārt pamata jeb beigu nots ir smaržas patiesais kodols un tiek uztverta smaržu izgarošanas gala stadijā.

Smaržas lieliski spēj radīt noskaņu, un bieži vien izvēlamies smaržas lietot tieši šī iemesla dēļ – lai radītu konkrētu noskaņu konkrētā situācijā. Ikdienā, darbā, saviesīgā pasākumā vai randiņā – katrā no šīm situācijām var būt piemērota pilnīgi cita smarža, lai radītu to noskaņu, ko vēlamies tai piešķirt. Tieši tāpēc, izvēloties smaržas, vispirms jāsaprot, kādu noskaņu ar tām vēlamies radīt. Pastāv trīs definētas grupas – klasiskā, delikātā jeb maigā un jutekliskā. Klasiskos aromātus vislabāk izvēlēties, ja nav īstas pārliecības, ko ar smaržām vēlamies „pateikt”. Šādi aromāti būs uzticami, lieliski iederēsies jebkurā situācijā, tādēļ noteikti iekļaujami smaržu plauktiņā. Modes ikonas Koko Šaneles 1921.gadā veidotās “Chanel No.5″ ir vienas no klasiskākajām smaržām pasaulē.

Smaržu lietošana un izvēle ir teju māksla, ko senos laikos dāmas piekopa ļoti rūpīgi. Smaržas jāizvēlas pamatojoties tikai uz to, kā tās smaržo uz tava, nevis cita cilvēka ķermeņa. turklāt, darot to pareizi, smaržas savu aromātu saglabās ilgāk. Tiek uzskatīts, ka dārgu smaržu iegāde ir vērta katru centu. Smaržas uz ķermeņa jāuzpūš pēc vannas vai dušas, jo tīra āda tās uzsūks vislabāk. Tiesa, jāsalāgo dušas želejas, ķermeņa krēma un citu skaistuma produktu aromāti ar izvēlētajām smaržām, jo pārāk dažādu aromātu sajaukums noteikti par labu nenāks. Smaržas uzpūš uz ķermeņa virzienā no apakšas uz augšu, kas ļaus tām saglabāties ilgāk. Visilgāk aromāts saglabājas uz taukainas, nevis sausas ādas. Tas ir skaidrojams ar to, ka smaržās esošās eļļas savienojas ar ādas eļļām, tādējādi palēninot izgarošanas procesus.

Apskati palšo smaržu piedāvājumu 220.lv interneta veikalā - http://220.lv/lv/smarzas

Tags: , ,