Cīņa ar nepatīkamu ādas slimību – psoriāzes ārstēšana

Āda ir cilvēka lielākais orgāns – to nu jau būs dzirdējuši vai visi. Tomēr, kad runājam par dažādām ādas slimībām, bieži vien tās tiek uzskatītas par mazāk nopietnām, saistītām tikai ar izskatu (visi runā par sausu ādu, riņķiem zem acīm utt., kas lielā mērā ir agresīvā skaistumkopšānas līdzekļu mārketinga nopelns). Jāsaka, ka ādas problēmas sniedzas daudz tālāk par vienkāršu ādas lobīšanos vai niezēšanu, un ir svarīgi par to runāt. Jo ātrāk tiek diagnosticēta kāda ādas slimība, jo ātrāk var apturēt tās izplatību un sākt ārstēšanu. Atceries, āda ir lielākais cilvēka orgāns, tādēļ arī slimībai netrūkst vietas, kur izplatīties – sasniedzot noteiktu ādas laukumu, slimību var būt ļoti grūti vai pat neiespējami izārstēt vai apturēt. Daudzas ādas slimības ir ļoti agresīvas savā izplatībā un īsā laika sprīdī var inficēt lielus ādas laukumus – viena no šādām slimībām noteikti ir psoriāze.

Psoriāze ir hroniska ādas slimība, kura visbiežāk izpaužas kā sārti, baltu zvīņu klāti izsitumi. Psoriāzes ārstēšana mūsdienās vēl nav pilnībā nav iespējama, tomēr, ja tā tiek savlaicīgi diagnosticēta, tās simptomus var apturēt un tā vairs netraucēs ikdienā. Galvenais ir savlaicīgi apmeklēt dermatologu jau kad radušās pirmās aizdomas par kādas ādas slimības attīstību. Lai psoriāzes ārstēšana būtu maksimāli veiksmīga, noteikti pēc iespējas ātrāk jākonsultējas ar profesionālu dermatologu par turpmākajām darbībām. Tāpat nevajadzētu aizrauties ar pašārstēšanos ar dažādiem tautas līdzekļiem un aptiekās nopērkamajiem līdzekļiem, neprasot dermatologa padomu. Šāda pašdarbība bieži vien noved pie pretēja rezultāta – ja āda tiek pārāk noslogota ar ārējiem ārstniecības līdzekļiem, tās pretošanās spēja novājinās un slimība var izplatīties vēl ātrāk.

Tieši profesionāls dermatologs spēs konsultēt par pareizāko psoriāzes ārstēšanu, veicot izmeklējumus un pārrunājot tavus ikdienas paradumus un uzturu. Tādējādi tiek noteikti iespējamie slimības cēloņi. Pēc tam varēsiet ar speciālistu pārrunāt to, kāda ir slimības forma, kā arī to, kāda būtu vispiemērotākā ārstēšana un nepieciešamās dzīvesveida izmaiņas, lai apslāpētu nepatīkamos simptomus.

Dermatologa konsultācijas var saņemt jebkurā profesionālā dermatoloģijas klīnikā, kuras var uzmeklēt veicot meklēšanu internetā. Protams, no svara ir arī klīnikas aprīkojums un personāla profesionalitāte – kā vienu no modernākajām dermatoloģijas klīnikām ar pieredzējušāko personālu, kas vienlaikus pasniedz arī universitātē un nodarbojas ar pētniecību, var minēt prof. Jāņa Ķīša Estētiskās dermatoloģijas klīniku.

Tags: