Dienas kļūs īsākas, naktis – garākas. Kā pasargāt auto no zagļiem?

kaskoPienākot gada tumšajam laikam – rudenim un ziemai, aktīvāki kļūt automašīnu zagļi. Laika apstākļi ļaundariem sniedz iespēju pastrādāt vairāk noziegumu, paliekot nepamanītiem. Lai pasargātu savu automašīnu no bojājumiem, kā arī nozagšanas, nepieciešams laicīgi parūpēties par drošību.

Attīstoties automašīnu aizsardzības sistēmām, arī zagļu prasmes seko līdzi laikam. Noziedznieki ir iemācījušies “aptīt ap pirkstu” dažādas signalizācijas sistēmas, kā arī pretaizdzīšanas programmas. Tāpat arī izmantoto “darbarīku” klāsts ir kļuvis profesionālāks. Ir zagļi, kuri spēj atlauzt un aizdzīt automašīnu pāris minūšu laikā. Taču ir gadījumi, ka paši auto īpašnieki teju “iedod” rokās ļaundariem auto atslēgas, atstājot tās automašīnā vai arī, neierīkojot sarežģītākas pretaizdzīšanas sistēmas.

Visbiežāk autozagļi uzdarbojas vietās, kuras nav noslēgtas no visām pusēm, piemēram, daudzdzīvokļu ēku pagalmos, ielu malās pie privātmājām, ja automašīna nav iedzīta pagalmā, aiz žoga vai sētas.

Zagļi ir tik labi aprīkoti, ka tiem ir pieejama aparatūra, kas spēj noskenēt automašīnas atvēršanas un iedarbināšanas pults signālu, pat tad, ja tā atrodas mājās, pie auto īpašnieka. Šīs ierīces spēj noskenēt pults signālu pat caur mājas sienu. Apdrošinātāji brīdina to mašīnu īpašniekus, kuri ir aprīkojuši savus auto tikai ar šādu drošības sistēmu, jo statistika liecina, ka šie aizsardzības līdzekļi nav pietiekami efektīvi.

Apdrošināšanas kompānijas ir apkopojušas tos auto, kurus zagļi visbiežāk izvēlas par saviem upuriem. Iecienītas ir “ToyotaLandCruiser” un “BMW” markas automašīnas.

Pasargā sevi no liekiem starpgadījumiem ar KASKO: http://www.compensa.lv/privatpersonam/kasko/

Ja vēlaties parūpēties par to, lai jūsu auto būtu drošībā, der atcerēties šos padomus:

  • Nenovietojiet savu transportlīdzekli vietās, kuras ir slikti apgaismotas, neapdzīvotas, kā arī nepārredzamas. Tāpat nakts laikā auto nevajadzētu atstāt ielas malā. Labākās vietas, kur novietot mašīnu, ir garāža, privātmājas pagalms, kas noslēgts ar sētu vai pamatīgu žogu, kā arī, protams, diennakts apsargātās autostāvvietas;
  • Nežēlojiet līdzekļus kvalitatīvas signalizācijas sistēmas iegādei. Tā jums var ietaupīt pamatīgas naudas summas, kuras nāktos izdot, ja auto tiktu apzagts vai pat nolaupīts;
  • Ierīkojiet automašīnā pretaizdzīšanas sistēmu, kas parūpēsies par to, lai mašīnu nebūtu iespējams iedarbināt tikai ar atslēgu. Parasti tādam mērķim uzstāda bezkontaktaimobilaizeri vai slepeno “pogu”;
  • Izmantojiet automašīnas izsekošanas un meklēšanas aplikācijas un programmas, kas, zādzības gadījumā var palīdzēt atrast transportlīdzekli;
  • Ir gadījumi, kad, par spīti tam, ka ir uzstādītas dažādas aizsardzības sistēmas, automašīna tik un tā tiek sabojāta, apzagta vai aizdzīta. Lai izvairītos no neplānotiem tēriņiem šādās situācijās, labākā lieta, kas jums var palīdzēt ir automašīnas apdrošināšana. KASKO apdrošināšana ietver sevī arī dažāda veida auto bojājumus, apzagšanu, mantu nozagšanu no salona, kā arī aizdzīšanu. Ja kas tāds atgadīsies, varēsit justies mierīgāk, jo apdrošinātājs atlīdzinās zaudējumus. Šīs apdrošināšanas polises iegādi var veikt internetā, turklāt cenu, kāda jums jāmaksā par sava transportlīdzekļa apdrošināšanu, palīdzēs noteikt KASKO kalkulators. Lai to izmantotu, būs jāievada dati par sevi un auto. Ja cena apmierinās, varēsit polisi turpat arī nopirkt un doties ceļā.

Gada tumšajās sezonās palielinās arī negadījumu skaits. Apdrošināšana ir labs veids, kā, iegādājoties vienu dokumentu, pasargāt sevi no daudziem riskiem.

Tags: , ,