Dūmvadi krāsnīm

rgj.lv dumvadi krasnim

Mūsdienās var izvēlēties dažādus ēku apkures veidus. Laiks, kad iespēja telpu apsildīt bija tikai ar krāsns un mūrīša palīdzību, jau sen aiz muguras. Ļoti izplatīti ir dažāda veida apkures katli, taču retais tikai zina to, ka, lai apkures katls strādātu ar pinu atdevi un telpā būtu silts, ir nepieciešams arī izdarīt izmaiņas dūmvadā. Ar krāsnīm un kamīniem ir nedaudz vienkāršāk, jo vairumā ēku, kurās krāsnis ir iebūvētas jau no ēkas celšanas brīža, dūmvadi ir speciāli piemēroti attiecīgajam krāsns veidam. Lielākoties tam ir nepieciešama tikai regulāra tehniskā apkope un tīrīšana. Protams, ir gadījumi kad dūmvads ir jāpārbūvē arī tad, ja tiek izmantotas krāsnis, jo, diemžēl, cilvēks, kas nav sava amata meistars šajā kategorijā, var pieļaut kļūdas, kas dažkārt mēdz būt liktenīgas.


Krāsnis.

Krāsnis mēdz būt dažādas. Gan podiņu krāsnis ar mūrīšiem, gan dažādas, pēdējos gados populārās čuguna krāsnis. Galvenā atšķirība starp šī krāsnīm ir tajā, cik ilgi tā uztur siltumu. Ja mūrētajām krāsnīm siltums saglabājas tajās iebūvētajos podiņos, tad čuguna krāsnīm siltuma pilnīga atdeve ir tikai tad, kad to kurina. Tātad, siltumu īsti labi tā netur, un aukstajos ziemas mēnešos, kad termometra stabiņš nokrīt līdz pāris desmitiem grādu zem nulles, nepieciešams meklēt alternatīvu apkures veidu, jeb čuguna krāsni jākurina visu diennakti. Liela loma siltuma uzturēšanā ir arī dūmvadam, jo svarīgi ir tas, ka dūmvadā tiek novadīts nevis viss siltums, bet atmosfērā tiek izvadītas dūmgāzes un kurtuvei tiek pievadīts gaiss, lai sekmētu kuršanās procesu.

Apkures katli.

Pastāv daudz un dažāda veida apkures katli. Par spīti tam, ka kurināmā veids var krasi atšķirties, to funkcija ir viena – radīt un izplatīt siltumu nepieciešamajā platībā. Lai sekmētu rezultātu, ir nepieciešami arī vairāki priekšdarbi, piemēram tērauda dūmvada tīrīšana, oderēšana, vai pat pilnīga pārbūve. Dūmvada pārbaude ir obligāti jāveic pirms apkures iekārtas maiņas, savādāk var nākties šķirties no iespaidīgas naudas summas, ja izrādīsies, ka ne dūmvads, ne apkures katls nespēj funkcionēt pilnībā.

rgj.lv