Iebūvējamie jumta logi.

prof.lv būvmateriāli netāĒkas bēniņu stāva izbūve par dzīvojamām vai ofisa telpām, populāra kļuva nemaz ne tik senā pagātnē. Tas, galvenokārt, ir tādēļ, ka radās dažādi moderni tehnoloģiski risinājumi, lai līdz šim pieticīgo bēniņu stāva istabiņu izveidošanu, padarītu komfortablu un ātrāku. Ja esat izlēmis savas mājas bēniņus pārbūvēt, tad noteikti vajadzētu sākt ar jumta stāvokļa un sienu pārbaudi. Jumts aizsargā māju no visa, kas krīt no debesīm un arī mitruma, tādēļ, būtu aplami, ja jumtu nepārbaudītu un nepadarītu vēl drošāku, turklāt, tas noteikti būs arī jānosiltina. No siltināšanas varētu izvairīt tajās zemēs, kur visu gadu ir nepārtraukta vasara, bet tā kā pie mums ziemas spelgonis var pārsteigt negaidot, siltināšana ir noteikti vajadzīga.

Ražotāji.

Kā jau jebkurai precei ko ikdienā lietojam, arī jumta logi noteikti būs tie, kurus izvēlēsieties pēc ražotāja vai sev pazīstamu cilvēku atsauksmēm. Saprotams, ka informācija vienmēr būs pieejama divējāda – citiem jumta logi liksies pilnīga naudas izšķērdība, bet citiem atkal tas būs labākais risinājums telpas apgaismošanā un ventilēšanā. Arī ražotājiem ir liela nozīme. Viens no zināmākajiem noteikti ir VELUX, kas ar savu ražoto produkciju ir kļuvis pazīstams visā pasaulē, lielākoties, Eiropā un turpina pilnveidot savu piedāvājumu klāstu ar vēl ērtākiem un modernākiem risinājumiem.

Uzstādīšanas kvalitāte.

Tā vien šķiet, ka nekā tāda jau nav – izveido aili un iemontē tajā logu, bet patiesība nemaz nav tik vienkārša. Logs ailē ir jāiemontē precīzi, izmantojot pareizos, nevis lētākos materiālus. Nepareizi iemontēti jumta logi, ziemā sagādā lielas problēmas, piemēram, vietās, kur novērojams siltuma zudums. Paaugstinoties temperatūrai, kūst uz loga uzsnigušais sniegs, notek, un veido biezu ledus kārtu, kas var sagādāt lielas problēmas. Arī tas, kādā virzienā ir vērsts uzstādītais logs, ir noteicošais tam, cik daudz gaismas ieplūdīs telpā un kāda būs temperatūra. Loģiski, ka uz ziemeļiem vērsts jumta logs, lai arī gaisma pa to loģiski tiks pievadīta, ne vienmēr nozīmē arī siltuma pievadi.