Ietaupīt naudiņu audzējot pārtiku savā dārzā.

aizdevumsPārtika vienmēr būs nepieciešama un bez pārtikas produktiem neviens nevar iztikt. Savā uzturā lietojam dažādus dārzeņus, augļus un ogas, kuras iegādājamies veikalā vai tirgū. Lai arī kā negribētos, tomēr pārtikas produkti ir tie kas sastāda vienu no lielākajām izdevumu daļām katru mēnesi, bet bez pārtikas jau nevar. Tomēr ir iespēja kā veiksmīgi ietaupīt naudu uz pārtikas produktiem.

Mēs vienmēr vēlamies ēst veselīgi un pēc iespējas labāk, tomēr iegādājoties pārtikas produktus veikalā nekad nevar zināt kādu produktu nopirksi. Ir produkti, kuri marķēti ar ekoloģisko zīmi, bet šādi produkti ir daudz dārgāka par parastajiem produktiem, kuri ievesti, piemēram, no Spānijas. Produktu cenas bieži vien ir tik lielas, ka nereti nepieciešams naudas aizdevums, lai varētu iegādāties visu nepieciešamo. Ja tev ir piemājas dārzs, tad noteikti aizdevums nebūs nepieciešams, jo audzējot dārzeņus un citus produktus savā dārzā vari ietaupīt naudu.

Pārtikas audzēšanai savā dārzā ir liels plus, jo zini no kurienes dārzenis ir nācis un esi pārliecināts, ka to var droši ēst. Piemājas dārzā var audzēt tik daudz lietas, ka bieži vien jādomā kā to visu sasēt.

Lai iekārtotu savu dārzu ir jāizdomā precīzi ko vēlas sēt un stādīt, pēc tam dodas uz veikalu vai tirgu, lai iegādātos sēklas materiālu. Pēc sēklas materiāla iegādes jādomā arī par augsnes mēslošanu un pirms sējas ir iespējams mēslot zemi un tikai tad sēt. Savā dārzā mēs varam audzēt tādus dārzeņus un ogas kā kartupeļus, gurķus, tomātus, zemenes, burkānus, redīsus, kabačus, pupiņas, ķirbjus un tā tālāk. Kā arī nedrīkst aizmirst par dillēm, lokiem, pētersīļiem, piparmētrām un citām garšvielām. Iespējas ir daudz un diez gan plašas. Vasaras periodā mēs varam audzēt visu nepieciešamo un iegādāties veikalā tikai pašu nepieciešamo pusdienu galdam.

Vasaras beigās un rudenī, kad raža ir pietiekoši liela un nav iespējams visu apēst svaigā veidā, var marinēt, skābēt, vārīt ievārījumus un gatavot dažādus vārītos dārzeņus, ko pildīt burkās un noglabāt pagrabā ziemai. Šādi mēs varam sevi nodrošināt ar mūsu pašu audzētiem dārzeņiem un vitamīnu devu. Vienīgais trūkums pašmāju dārziņam ir tas, ka svaigus produktus nevaram audzēt visu gadu, bet tomēr var vismaz vienā laika posmā priecāties par iespēju bez maksas ieiet savā dārzā un noplūkt tomātus un gurķus vakariņu salātu pagatavošanai.

Piemājas dārziņš noteikti būs lieliska iespēja kā ietaupīt savus līdzekļus uz pārtikas produktiem. Dabīgi audzēts pašmāju dārzā noteikti būs pietiekoši veselīgs un svaigs lai nodrošinātu sevi ar lielu vitamīnu devu ziemas periodam.

Tags: , ,