Kā pareizi lietot ledusskapi, lai tas kalpo ilgi un kvalitatīvi?

ledusskapjiPērkot jebkuru ierīci, vēlamies, lai tā kalpotu ilgi un labi. Un, lai gan lielāku uzsvaru vienmēr liekam uz to, lai ražotājs būtu labs un zināms, pati prece no veikala kvalitatīva un laba, ļoti daudz no svara ir arī tas, kā lietošanas laikā pret ierīci izturamies. Bieži vien tieši nepareiza ekspluatācija ir tā, kas var ierīci sabojāt vai stipri saīsina tās “dzīvošanas” ilgumu. Arī par ledusskapi ir jārūpējas un pareizi tas jāizmanto, lai tas ilgāk darbotos. Pieļaujam, ka novietojam ledusskapi virtuvē, pieslēdzam pie elektrības un viss – tas krāmējam iekšā produktus. Ierīcei ir jādarbojas un viss. Protams, tā darbosies. Tikai, cik ilgi, ja par to pareizi nerūpēsimies?

Iesākumā, atradīsim virtuvē savam ledusskapim ēnainu vietu. Pastāvīga un spēcīga saule, kas visu laiku apspīdēs ledusskapi, tam noteikti nenāks par labu. Ja vēlamies ne tikai domāt par ledusskapja darbības ilgumu, bet arī enerģijas patēriņa ietaupījumu, labāk to novietot arī tālāk no siltuma avotiem – radiatoriem, cepeškrāsnīm, saules stariem.

Arī regulāra ledusskapja atkausēšana ierīcei nāk tikai par labu. Lai gan mūsdienās ir nopērkami jau tādi ledusskapji, kam ir automātiskā atkausēšanas funkcija un kas pašam nav jāatkausē, tomēr tām ierīcēm, kam tas nepieciešams, atkausēšana noteikti būtu jāveic. Regulāri atkausējot ledusskapi tā iztvaikotāja bloks neapaugs ar biezu ledus slāni un ierīce darbosies daudz efektīvāk. Sapratīsim, ka ir pienācis laiks atkausēt ledusskapi brīdī, kad ledus slānis uz iztvaikotāja ir sasniedzis 3-5 milimetru biezumu.

Ne visi zina to, ka ledusskapja durvis atstāt vaļā nav ieteicams. Tiesa, lielākoties vienmēr aizveram ledusskapja durvis, kad esam izņēmuši nepieciešamos produktus (vai ievietojuši tos), bet arī pārāk bieža ledusskapja virināšana vai durvju atstāšana pusvirus spēj krietni kaitēt ledusskapim, jo siltais gaiss, kas ieplūst ledusskapī, izraisa kompresora nevajadzīgu pārslēgšanu. Ja šķiet, ka durvis veras nepareizi, ir pēdējais laiks nomainīt durvju blīvējumus. Daudzas jaunākās ierīces ir aprīkotas ar signālu, kas brīdina, ja durvis atstātas pusvirus, vai nav aizvērtas kārtīgi, tāpēc tas varētu kalpot kā ļoti labs atgādinājums. Uz ierīces aizmugurē novietotā kondensatora nevajadzētu ļaut sakrāties putekļiem, tāpēc tie regulāri jānotīra. Bieži vien mēdzam ledusskapī ielikt arī bļodiņu ar karstu ēdienu, kur viens no iemesliem – atdzist ātrāk. Atdzisīs gan, tomēr tvaiks var ietekmēt iztvaikotāja bloka apledošanu ātrāk. Savukārt sasaldētu pārtiku vislabāk atkausēt tieši pārvietojot no saldētavas uz ledusskapi. Šādi pārtika tiks atsaldēta drošos apstākļos un optimāli tiks izmantots ledusskapis.

Visatbilstošākā temperatūra ledusskapim ir aptuveni 4 – 5 °C, savukārt saldētavai no -18°C līdz -20°C. Arī ledusskapī ievietotās pārtikas daudzums var ietekmēt temperatūru, tādēļ mūsdienās iespējams iegādāties ledusskapi, kas reaģē uz šo daudzumu un ļauj precīzi kontrolēt temperatūru.

Tags: , ,