Kad būtu nepieciešams lietot uztura bagātinātājus?

           uztura bagātinātāji Uzturs ir degviela ķermeņa darbībai un tam ir ārkārtīgi liela nozīme mūsdienu straujajā dzīves ritmā, kad bieži vien ēdienreižu skaits dienā ir ierobežots un pavadām ilgas stundas darbā, maz guļam. Protams, ideālā variantā visi nepieciešamie vitamīni un minerālvielas jāuzņem ar pārtiku, tomēr ir skaidrs, ka tas pa spēkam ir vien retajam. Tieši tādēļ uztura bagātinātāji ir ārkārtīgi noderīgs palīgs mūsdienu cilvēkam, kas spēj kompensēt trūkstošās vielas.

            Sabiedrībā klejo kļūdains pieņēmums, ka uztura bagātinātāji ir medikamenti un ka to pārmērīga lietošana var izraisīt veselības problēmas. Protams, samērība jāievēro visās lietās, tomēr ar medikamentu iedarbību to nekādi nevar salīdzināt.Uztura bagātinātāji ir koncentrēti pārtikas produkti, kas paredzēti parastā uztura papildināšanai. Arī šeit jāuzsver, ka uztura bagātinātāji nekādā veidā nevar aizstāt sabalansētu uzturu – tie var to tikai papildināt. Ēdot tikai ātrās ēdināšanas pārtiku un lietojot papildu uztura bagātinātājus nekādu labo rezultātu panākt neizdosies, toties, ja uzturs ir daudz maz veselīgs, tomēr tajā ir par maz dzelzs vai omega taukskābju, šo problēmu tie noteikti atrisinās. Uztura bagātinātāji var saturēt dažādas minerālvielas un vitamīnus, augus un to daļas, metabolītus, baktērijas un to kultūras, aminoskābes un fermentus.

            Dažādi uztura bagātinātāji būs īpaši noderīgi laikā, kad nav iespējams uzņemt nepieciešamās uzturvielas caur pārtiku. Šāda situācija var rasties, piemēram, sezonalitātes, paaugstināta stresa dēļ vai periodos, kad kāds orgāns izjūt papildu slodzi. Tieši tādēļ dažādus specializētos uztura bagātinātājus ļoti iecienījuši sportisti, kas ļoti rūpējas, piemēram, par locītavu vai muskuļu veselību. Pat ja pastiprināti nenodarbojies ar sportiskām aktivitātēm, ļoti iespējams, ka palielinātu slodzi izjūt tavas acis –  arī tam atradīsies īpaši uztura bagātinātāji acu veselībai! Galvenais, ko jāņem vērā, izvēloties šos produktus, ir dzīvesveids un veselības stāvoklis. Kā jau minēts, uztura bagātinātāji nav medikaments un nespēs izārstēt no slimības, tomēr to savlaicīga lietošana spēs uzlabot imunitāti.

            Pirms uzsākt kāda uztura bagātinātāja lietošanu, jāņem vērā daži drošas lietošanas apsvērumi. Lai izsargātos no alerģijas vai kādām blakusparādībām, vislabāk pirms lietošanas konsultēties ar ārstu, farmaceitu vai dietologu, kas sēs ieteikt tieši tev visnepieciešamākos uztura bagātinātājus, kā arī atgādināt dažādas vielas, pret kurām tev varētu rasties alerģiska reakcija. Ja lietojot kādu produktu jūti, ka veselība pasliktinās, nekavējoties pārtrauc tā lietošanu un konsultējies ar ģimenes ārstu.

Tags: ,