Kas ir zobu implanti un kādi ir zobu implantu veidi?

zobu implantiMēs visi vēlamies skaistu un mirdzošu smaidu. Brīžos, kad rodas priekšējo zobu defekts, iztrūkums, tad mēs momentāli ceļam trauksmi un meklējam risinājumu. Savukārt, ja problēma skar kādu no aizmugurējiem zobiem, mēs tam nepievēršam tik lielu uzmanību. Ir svarīgi atcerēties, ka zobi nepilda tikai košļāšanas funkciju.  Zobi ir arī slogojums žokļa kaulam. Tad, kad tiek zaudēts zobs, muskulis atrofējas, tādā veidā pavājinās visa mutes dobuma veselība. Šādos gadījumos iespējams ievietot zobu implantus, kas mūsdienu tehnoloģisko risinājumu laikmetā ir ērts un vienkāršs veids, kā atgūt veselus un skaistus zobus. Mūsdienu medicīna ļauj īsā laika posmā aizstāt trūkstošo zobu ar implantu, uz kura balstās dabīgajam zobam identisks jaunais zobs.

Bieži vien cilvēki neizprot atšķirību starp zobu implantiem un protēzēm. Lielākā atšķirība ir tāda, ka Jums noteikti nebūs svešķermeņa sajūta mutē. Varēsiet aktīvi sportot, ēst, neraizējoties par to, ka mutē ir mākslīga protēžu instrukcija. Un, protams, zobu implants ļauj saglabāt lielisku vizuālo skatu, jo to, ka Jums ir zobu implants nevarēs pateikt neviens, un varam garantēt, ka pēc gadiem arī Jūs pat jau aizmirsīsiet, kuram zobam bija uzliks zoba implants.

Zobu implanti ir izmēros mazi titāna korpusi, kas kļūst par žokļa sastāvdaļu. Mākslīgās saknes ir ļoti stingras, kas ļauj radīt sajūtu, ka tās ir Jūsu ķermeņa daļa un ir stabili. Mākslīgais zobu implants parasti tiek izgatavots, balstoties uz īstajiem zobiem, tādā veidā radot iespaidu, ka tas nav zoba implants, bet gan īsts zobs. Latvijā tiek piedāvāti dažādu ražotāju zobu implanti. Ļoti populāri ir ASV, Vācijā, kā arī Zviedrijā ražotie zobu implanti. Pacientam, vienojoties ar ārstu, būs nepieciešams nolemt, kuri zobu implantu veidi tiks lietoti, vadoties pēc mutes dobuma stāvokļa. Protams, ražotāji nosaka savas cenas, tāpēc katram ražotājam tās atšķiras. Bet kopējo cenu veido ražotāja cena, kā arī ārstu un laboratorijas darba izmaksas. Parasti izmaksas ir apmēram 1000 eiro, kas tiek sadalītas vairākos etapos. Par katru paveikto etapu tiek piestādīta noteikta summa samaksai, kas nozīmē, ka nav jāmaksā par visu pakalpojumu uzreiz.

Klīnikā Adenta iespējams iegūt profesionālu un zinošu speciālistu konsultāciju, uzzinot visu par zobu implantu ievietošanu Jūs mutes dobumā. Ārsts kopā ar pacientu noteiks ārstēšanas etapus un izveidos plānu pēc kura vadīties turpmāk. Kā jau minējām, nevajadzētu zobu veselību atlikt otrajā plānā, jo ir ļoti svarīgi par to rūpēties laicīgi un arī laicīgi konstatēt mutes dobuma problēmas, lai varētu pielāgot ārstēšanu. Bieži vien cilvēki izvēlas neiet pie ārsta, jo tāpat to zobu neviens neredz un tas netraucē. Bet ir jāsaprot tas, ka zobi ne tikai pilda košļāšanas funkciju, bet arī satur mutes dobuma muskuļus. Ja šī zoba muskulis atrofējas, tas atstāj milzīgu iespaidu arī uz pārējiem zobiem, laika gaitā pasliktinot kopējo mutes dobuma veselības stāvokli. Tāpēc, ja ir pamanītas sāpes vai kādas citas pazīmes, kas varētu liecināt, ka nepieciešama profesionālu speciālistu palīdzība, nekavējoties griezieties pie profesionāliem ārstiem, kuri ieteiks labāko ārstēšanas metodi. Ja mutes dobuma veselība tiks atstāta otrajā plānā, tad pastāv liels risks iegūt vēl vairāk bojātus zobus, kas attiecīgi prasīs vairāk naudas līdzekļus, kā arī ilgāku laiku, ko būs nepieciešams veltīt, lai ārstētu zobus. Rūpējies par saviem zobiem jau šodien!

Tags: ,