Kas jāzina iegādājoties portatīvo datoru?

asusshop.lvSekojot tendencei, kad šobrīd pieejamās tehnoloģijas ierīces kļūst arvien mazākas, plānākas un ērtākas lietošanai, arī portatīvie datori kļūst daudz reiz mobilāki. Portatīvais dators daudzu datorlietotāju starpā ir kļuvis par stacionārā galda datora alternatīvu, ne vien sava nelielā izmēra dēļ, bet arī savu piedāvāto iespēju, piem., lielas jaudas vai veiktspējas esamību, kas paredzētas ne tikai datorspēļu spēlētājiem, bet arī profesionāliem inženieriem u.tml. Datorspeciālistiem ar augstām tehniskajām prasībām jāizvēlas jaudīgāks portatīvā datora modelis, bet lielākajai daļai sabiedrības pietiekami labs būs arī vidusmēra portatīvā modelis.

Poratīvie datori visām vajadzībām

Pateicoties tam, ka katram no mums ir savas prasības, arī portatīvo datoru ražotāji koncentrējas uz dažādu portatīvo ražošanu, lai spētu piedāvāt portatīvo datoru modeļus atbilstoši katra prasībām. Šī iemesla dēļ portatīvais dators atšķiras ne vien pēc ekrāna izmēra un dizaina, bet arī pēc tehniskajiem raksturlielumiem, piem., procesora, operatīvās atmiņas, cietā diska (HDD), skaņas un video kartes veida, operētājsistēmas u.c. Populārākie zīmoli, kas piedāvā portatīvos datorus mūsdienās ir Asus, HP, Dell, Acer, Samsung, Packard Bell u.c.

Daži svarīgi kritēriji pirms portatīvā iegādes:

*Displejs – biežāk sastopamais klēpjdatora ekrāna izmērs ir 15.6 collas, bet plaši pieejami arī mazāka izmēra vai pretēji, vēl lielākas diagonāles portatīvo modeļi. Parasti šis kritērijs ir svarīgs, īpaši, ja ļoti bieži dodaties izbraukumos vai pārvietojaties un gribat, lai klēpjdators būtu pietiekami kompakts. Izmērā lielāki modeļi būs piemēroti tiem, kas bieži lieto klēpjdatoru vienā vietā.

*Atmiņa – kapacitāte. Šajā situācijā nozīme ir operatīvajai atmiņai un cietā diska (HDD) kapacitātei. Parasti, jo lielāka kapacitāte, jo labāk, jo tad nav raižu ar liela apjoma failu uzglabāšanu. Bet, ja izvēlaties datoru, piem., ar 320 GB un secināt, ka atmiņas ir par maz, vienmēr iespējams pievienot klāt ārējo cieto disku.

*Procesors – lai portatīvais darbotos pēc iespējas ātrāk, darbojoties pat ar apjomīgām vai sarežģītas grafikas datorprogrammām, vajadzīgs jaudīgs procesors. Vairumam datorlietotāju vai tiem, kas datorā mēdz veikt vien standarta uzdevumus vai lieto internetu, jāpietiek ar Cerelon vai Pentium modeļiem, bet sarežģītāku uzdevumu veikšanai labāk lūkot pēc Intel Core i3, i5 vai i7 procesoriem.

Šie kritēriji ir tikai daži no visiem, kas svarīgi portatīvā datora izvēlē. Pirms pirkuma veikšanas bez šaubām jāievāc padziļināta informācija par konkrēto modeli vai jākonsultējas ar zinošu draugu, lai piemeklētu tieši Jūsu vēlmēm piemērotāko modeli.

 

KLĒPJDATORA IZVĒLES PRINCIPI

Portatīvie datori ir plāni un nelieli, viegli pārnēsājami datori, kas kalpo kā alternatīva smagnējiem personālajiem galda datoriem. Par spīti savam nelielajam izmēram, kas vidēji ir 15.6 “, portatīvais dators pilda visas galvenās galda datora funkcijas un šobrīd pieejamie modeļi izceļas pat ar lielāku veiktspēju nekā tā, kas sastopama vidusmēra klases galda datoram. Portatīvo datoru mobilitāti nodrošina arī tajā iebūvētā baterija), kas garantē, ka bateriju uzlādējot portatīvo var lietot arī ārpus telpām.

Portatīvais dators, kas atbilst tieši Tavām vajadzībām

Mūsdienās portatīvā iegāde mēdz būt daudz sarežģītāka, nekā sākumā liekas. Tas tāpēc, ka šobrīd tirgū pieejami dažādi datoru modeļi no tādiem zīmoliem kā Apple, Acer, Asus, Dell, HP, Samsung, Lenovo u.c. Lai atvieglotu portatīvā izvēli, tie ir iedalīti dažādos tipos, piem., mācībām, izklaidei, biznesam – tādējādi iespējams orientēties pēc tā, kam konkrētais modelis paredzēts. Vēl mūsdienās ir nopērkami arī dažus milimetrus  plāni un viegli portatīvie, kas tiek dēvēti par Ultrabook, vai arī portatīvie ar skārienjūtīgu monitoru.

Daži svarīgi kritēriji pirms portatīvā iegādes:

*Displejs – klēpjdatori nopērkami ar dažāda lieluma displejiem, starp kuriem populārākais ir 15.6 “, bet plaši pieejami gan lielāki, gan mazāki modeļi. Tieši ekrāna izmērs parāda to, cik apjomīgs būs pats dators un cik ērti to varēs pārnēsāt, kas ir it īpaši būtiski, piem., ceļojot. Savukārt tie, kas lielākoties lieto portatīvo kā stacionāro datoru, bez raizēm var iegādāties lielāku, tātad arī ne tik vieglu modeli.

*Kapacitāte – kapacitāte. Šajā gadījumā nozīme ir operatīvajai atmiņai un cietā diska (HDD) kapacitātei. Bieži ir tā, ka, jo lielāka kapacitāte, jo labāk, jo tad nav raižu ar failu glabāšanu. Pat, ja izvēlaties datoru, piem., ar 320 GB un izrādās, ka vietas nepietiek, vienmēr iespējams pievienot klāt ārējo cieto disku.

*Baterija – jo ilgāku laiku tur baterija, jo mobilāks kļūst portatīvais dators un pastāv plašākas iespējas to lietot ārpus mājām un darba. Ja pārsvarā lietojat portatīvo ārpus telpām, publiskās iestādēs vai brīvā dabā, ideāli, ja baterija tur kaut vai 4 h bez elektrības padeves. Bez šaubām, spēlējot datorspēles baterija turēs mazāk nekā klausoties mūziku, tāpēc apsveriet, kādām darbībām dators vairāk paredzēts.

Uzskaitītie ir tikai daži no kritērijiem, kas būtu jāņem vērā pērkot portatīvo. Papildus izpēte par datora funkcijām un īpašībām nāks tikai par labu, jo šis nav lēts pirkums, turklāt domāts salīdzinoši ilgam periodam.