Kas noteikti jāzina, pirms gaisa kondicioniera iegādes?

gaisa kondicionieriKarstajā laikā meklējam dažādus risinājumus, kā padarīt ikdienu patīkamāku. Un tā kā galvenais, kas ietekmē mūsu ikdienas kvalitāti ir tieši karstums, tad pirmais – risinājumu meklējam tam. Tas ir daudz vienkāršāk, kā domājam – karstumu regulēt var. Ja ne gluži to, cik karsts ir ārā, tad vismaz to, cik karsti ir telpās. Klimata kontrole un gaisa kondicionieri karstajā laikā kļūst pieprasītāki – cilvēki izvēlas ierīkot savā dzīvojamā telpā tādas ērtības, lai tajās būtu patīkami atrasties un kondicionieri vasaras karstumā ir viena no šādām ērtībām.

Un, ja pie šāda lēmuma nonākts – iegādāties gaisa kondicionieri – nepieciešams zināt dažas svarīgas lietas. Šoreiz nestāstīšu par lielajiem uzstādāmajiem sienas vai centralizētajiem gaisa kondicionieriem. To uzstādīšana prasa laiku, speciālistu, krietni vien lielākas izmaksas un vēl šādus tādus sīkumus. Bet, ja vēlamies risinājumu rast ātri, vienkārši un ar salīdzinoši mazākām izmaksām – atbilstošs būs portatīvais jeb mobilais gaisa kondicionieris. Savos izmēros un vizuālajā izskatā tas var atgādināt elektrisko sildītāju, ko mēdzam izmantot ziemā. Daudzviet tiek minēts, ka iegādājoties kondicionieri nepietiek ar to vien, ka iespraužam to rozetē, nepieciešami papildus uzstādīšanas darbi. Bet portatīvais gaisa kondicionieris, lūk, ir tieši tāds – atliek vien izvēlēties sev atbilstošāko un iespraust rozetē.

Visbūtiskākais, ko nepieciešams pārdomāt pirms kondicioniera iegādes, ir dzesēšanas jauda. Pirms kondicioniera iegādes noteikti jāaprēķina sev nepieciešamā kondicioniera dzesēšanas jauda (attiecīgi uz telpu). Ja tiks iegādāts kondicionieris ar lielāku dzesēšanas jaudu, kā nepieciešams, tad jārēķinās būs ar lielām elektroenerģijas izmaksām. Savukārt, ja iegādātais kondicionieris būs ar pārāk mazu dzesēšanas jaudu, tad tiks pārslogots un ātrāk izies no ierindas. Tāpēc, dzesēšanas prasības rūpīgi jāaprēķina. Dzesēšanas jaudu mēra kilovatos (kW) un, jo lielāks būs norādītais skaitlis, jo jaudīgāks gaisa kondicionieris. Skatoties pēc telpas, kurā kondicionieris tiks novietots – mazākai telpai pietiks ar 2,6 kW dzesēšanas jaudu, savukārt 100 kvadrātmetru lielai telpai būs nepieciešams kondicionieris ar vismaz 10kW norādīto dzesēšanas jaudu.

Kad tas atrisināts, palikuši vairs tikai sīkumi. Skatām, vai kondicionierim ir regulējams termostats, dzesēšanas ātrumu daudzumu (vismaz pāris vajadzētu būt), vai ir regulējama gaisa plūsma. Ja īsti iepriekš pieredzes ar kondicionierim un to iegādi nav bijis, laika ietaupīšanas nolūkos der ieskatīties kādā interneta veikala piedāvājumā. Piemēram 220.lv pie preces klāt pieejams detalizēts apraksts par visiem parametriem, priekšrocībām un ekstrām. Tieši portatīvajiem gaisa kondicionieriem norādīta gan dzesēšana, ventilācijas ātrumi, taimeri, jauda, enerģijas patēriņš, trokšņu līmenis, gaisa plūsma un vēl. Ieskatāmies, izvēlamies un pavadām patīkamu vasaru, patīkamā klimatā.

Tags: , ,