Komercēkas aizsardzība pret zibeni var ieekonomēt tūkstošus

komercēkas aizsardzība pret zibeni

Diemžēl statistikas dati liecina, ka aizsardzība pret zibeni Latvijā ir vājā līmenī, jo katru gadu no šīs dabas parādības cieš aptuveni 50 ēkas. Izplatītākie reģioni, kur iedzīvotāji saskarušies ar zibensnelaimēm ir  Rīgas apkaimē, Ikšķilē, Ādažos, Mārupē, un Jūrmalā. Zibens iznīcinātās elektronikās iekārtas skaitāmas tūkstošos. Tieši tāpēc komercēkas aizsardzība pret zibeni ir jo īpaši nozīmīga, ņemot vērā iekārtu un ēkas būvniecības izmaksas.

2016. gada dati uzskatāmi parāda, ka pēdējo divu gadu laikā zibens negadījumos, piemēram, apdrošināšanas uzņēmums BALTA vien ir atlīdzinājusi zaudējumus privātpersonām vairāk nekā 200 000 eiro vērtībā. ERGO eksperti secinājumi un atskaites atspoguļo vēl lielākas par zibens radītajiem zaudējumiem izmaksātās kompensācijas no 3000 līdz 4000 eiro. Tieši tāpēc aizsardzība pret zibeni ir vitāli svarīga jau gatavojot ēkas būvniecības projekta plānu.

Kas ir zibens

Strāvas stiprums zibens laikā sasniedz pat 100 000 ampēriem un strāvas spriegums sasniedz vairākus miljonus voltu. Zibens spēriens var sasniegt pat 30 000 km/h lielu ātrumu, kas arī ir skaidrojums, kāpēc brīdī, kad zibens iesper kokā, sula no iekšpuses uzvārās vai zibens spēks spēj  izkausēt smiltis. Statistikas dati pierāda, ka ar zibeni ir jārēķinās arī Latvijas klimatiskajos apstākļos.

 Neviens mājas vai komerctelpu īpašnieks nevēlētos sastapties ar zibeni, kas ir unikāls dabas fenomens, kas ilgst tikai 0.2 sekundes, tajā pašā laikā sasniedzot 2 līdz 3 km garumu, atsevišķos gadījumos pat 20 km. Tieši tāpēc primārais aizsardzības pret zibens mērķis ir aizsargāt ēku un tajā esošās dzīvās būtnes no tiešās zibens izlādes un ar to saistītā uguns riska. Sekundārais mērķis ir pasargāt ēkā izvietotās elektroierīces, izvietojot speciālas pārsprieguma aizsardzības sistēmas, kas pēc radītajiem zaudējumiem sastāda milzīgu naudas apjomu.

Kur iegādāties aizsardzības pret zibeni iekārtas

Latvijā ir vairāki uzņēmumi, kas piedāvā kvalitatīvus pakalpojumus, tāpēc ir vērts izvēlēties uzticamākos un spēcīgākos profesionāļus. Interesanti, ka pats aizsardzības pret zibeni princips ir saglabājies vēl no tā izgudrošanas 18.gs. Noteikti nevajadzētu vadīties pēc lētākās cenas, jo rezultātā maksa par zaudētu mājokli var būt krietni lielāka. Izvēloties sadarbības partneri jāpievērš uzmanība vairākiem faktoriem:

  • Vai uzņēmums spēj sniegt garantijas par saviem pakalpojumiem;
  • Vai tajā strādā pieredzējuši un zinoši profesionāļi;

Vai izmanto jaunākās tehnoloģijas.

Tags: