Lēcas un to vēsture.

Kas pirms gadiem būtu domājis, ka optikas zinātne būs attīstījusies tik tālu, ka visiem briļļu nēsātājiem tiks piedāvāta iespēja iegādāties kontaktlēcas, kas ir nēsājamas vienu dienu un pēc tam vienkārši izmetamas ārā. Turklāt arī to cena nav pārāk liela – vien daži eiro. Lēcām nav nepieciešama īpaša kopšana, jo tās pēc lietošanas vienkārši izmet ārā. Ņemot vērā pieņemamo cenu un ērto lietošanu, noteikti varam apgalvot, ka šīs lēcas ir vienas no pieprasītākajām precēm jebkurā optikas veikalā. Ja paredzēts pasākums, kurā nav vēlmes ierasties ar brillēm, taču finanses ilgtermiņa lēcu iegādei pašlaik nav, jo zināms, ka optikas preces ir samērā dārgs prieks, vienas dienas lēcas ir ērts risinājums.

Vēsture.

Lēcas  tādas, kā tagad tās pazīstam, pirmo reizi pārdošanā nonāca tikai pagājušā gada astoņdesmitajos gados. Pirmās idejas par lēcām radās nevienam citam kā Leonardo Da Vinči. Taču jāsaka, ka tajā laikā optikas zinātne un tehnoloģijas bija vāji attīstītas. Vēlākos laikos tika veikti dažādi eksperimenti un lēcas izgatavotas no tādiem materiāliem kā stikls un pat želantīns. Savukārt nākotnē tiek lēsts, ka būs iespējams iegādāties lēcas, kas uztvers dažādos signālus, starojumus un būs iespēja ar tām operēt, kā nelieliem datoriem.

Par lēcām.

Atklāti sakot, būs grūti atrast kādu, kuram mūsdienās nebūtu problēmu ar redzi. Brilles bija pirmais līdzeklis ar ko to uzlabot, turklāt, laikam ritot ir mainījušies briļļu veidi, nemaz nerunājot par modeļiem, stiklu biezumu un tamlīdzīgām niansēm. Lēcas darbojas tā pat kā brilles, tikai tās netiek „uzliktas uz degunu”, bet gan pa taisno acī. Izšķir divu veidu lēcas:

  • Medicīniskās – šis lēcu veids ir populārākais, jo daudzi briļļu vietā izvēlas nēsāt lēcas, jo tas ir ērtāk un tās nevar pazaudēt, kā tas mēdz notikt ar brillēm;
  • Dekoratīvās – šo lēcu veidu noteikti arī esam ievērojuši. Uz tā var būt attēloti dažādi zīmējumi un raksti. Šīs lēcas izmanto arī tad, ja nu cilvēkam ir apnikusi viņa esošā acu krāsa un viņš vēlas izmēģināt ko jaunu.