Moderni tērauda apkures katli – uzticama apkures sistēmas sirds

moderni tērauda apkures katliApkures katla jautājums vismaz reizi ir bijis aktuāls jebkuram privātmājas iedzīvotājam – tie plīst, slikti silda, patērē ārkārtīgi daudz kurināmā. Šķiet katrs otrais Latvijā sastapies ar šādu savu laiku nokalpojušo apkures katlu problēmu. Apkures katlu nolietošanās ir normāla parādība, un to vajadzētu uztvert kā iespēju tikt pie jauna, moderna, daudz efektīvāka apkures sistēmas galvenā elementa. 

Viens no iespējamiem variantiem ir moderni tērauda apkures katli – tie ir efektīvi un tiem ir mazs kurināmā patēriņš! Šāda katlus var izmantot privātmāju, biroju, veikalu, nelielu daudzdzīvokļu ēku apkurei. Tie piedāvā augstu lietderības koeficientu, kas svārstās no 70% līdz 90%, tādējādi iespējams nodrošināt ārkārtīgi mazu kurināmā patēriņu. Tērauda apkures katliem var izmantot visu veidu cieto kurināmo – gan malku, gan skaidu briketes, gan ogles.

Domājot par šāda veida katla iegādi gan jāņem vērā, ka to degšanas laiks ir visai īss – bez papildinājuma kurināmais tajos degs no 4 līdz aptuveni 6 stundām. Ja tas jums neder, arī šai problēmai ir risinājums – atliek vien veikt izpēti, un izvēlēties kādu no modeļiem, kuru degšanas laiks izmantojot cieto kurināmo var sasniegt pat 18 stundas. Labā ziņa tev, ja meklē aizvietotāju saplīsušajam apkures katlam – pareizi uzstādot šāda veida tērauda apkures katlus, tiem nebūs nepieciešama labošana līdz pat 15 gadiem! Protams, kalpošanas laiks un efektivitāte atkarīga no lietošanas, tomēr varam ieteikt vismaz reizi gadā veikt apkures katla tehnisko apkopi un katla tīrīšanu – tas krietni paildzinās katla mūžu un palielinās apkures sistēmas efektivitāti.

Viena lieta ko ņemt vērā par šāda veida katliem – to uzstādīšanas izmaksas ir nedaudz augstākas nekā parastajiem čuguna katliem. Lai gan tas daļu varētu atturēt no iegādes, tomēr uzreiz jāpiebilst, ka šo maksu iespējams visai ātri atpelnīt – katlu ir viegli tīrīt, pateicoties tā gludajām sienām (mazākas apkopes izmaksas), piedevām tam var izmantot visa veida cieto kurināmo, pielāgojoties kurināmā tirgus cenām un vienmēr izvēloties lētāko. Tajā pat laikā jāsaka, ka uzstādīšanas izmaksas granulu katliem ar gāzes degli ir vēl lielākas.

Apkures katls ir ikvienas privātmājas sirds – tas gādā lai telpās vienmēr būtu siltums, kas ļauj kūsāt dzīvībai. Galvenā apkures sistēmas elementa pirkumu nevajadzētu uztvert vieglprātīgi, tādēļ vislabāk pirms izvēles izdarīšanas konsultēties ar profesionāļiem, lai noskaidrotu, kāds apkures katla veids vispiemērotākais tieši jūsu konkrētajai situācijai un apkures vajadzībām.

Tags: