Pieņem izaicinājumu – mācies ārzemēs!

Jaunībā gandrīz katram cilvēkam ir vēlme izcelties citu vidū, saniegt kaut ko vairāk un būt labākajam. Tā ir dabiska vēlme sacensties un pierādīt savas spējas. Un veselīga konkurence tikai nāk par labu. Mēs vidusskolā klasē bijām divas meitenes, kas ļoti labi mācījās, mums viss padevās. Nebijām gan labākās draudzenes, bet sapratāmies labi. Bet reizēs, kad kādai tomēr bija jākļūst par labāko, varējām patiešām iekarst konkurences cīņā. Tad varējām arī naktīm negulēt, lai sagatavotos uzdevumam vai projektam. Visa gada garumā krājām tādus kā punktus, lai uzzinātu, kura beigās kopumā ir bijusi labāka. Tomēr tas viss bija nieks, ja salīdzina ar to, kas mūs sagaidīja pēc skolas. Abas jau bijām domājušas, ko darīt pēc vidusskolas. Bija daudzi skolotāji, kas mūs mēģināja pierunāt iet uz vienu vai otru augstskolu, tomēr mums nekas no tā īsti nešķita saistošs un pieteikami izaicinošs mūsu intelektam un vēlmei dzīvē tiešām kaut ko sasniegt. Un tad nospriedām, ka tiešām nopietns izaicinājums mums būtu mācības ārvalstīs.

Kā uzsākt mācības ārzemēs?Mācības ārzemēs

Apkopojām dažādu informāciju par to, kā uzsākt mācības ārzemēs. Sapratām, ka ir jāievēro zināma birokrātiskā procedūra – jāraksta pieteikums, motivācijas vēstule, jāgatavo dzīves gājums. Protams, ka svarīgākais bija mūsu zināšanas. Vidusskolas atestātā vajadzēja teicamus vērtējumus un arī veiksmīgi nokārtotu IELT eksāmenu, kas atspoguļos mūsu angļu valodas zināšanas. Labi, ka bija vēl pus gads līdz skolas beigšanai, tāpēc mums bija laiks vēl mācīties angļu valodu. Sapratām, ka šajā ceļā mums daudz izdevīgāk ir gatavoties kopā, jo tas papildus motivē un atbalsta. Tad redzēsim, kuru no mums uzņems ārzemju universitātē. Vislabāk, ja paveiktos abām. Tā nu abas pieteicāmies IELTS sagatavošanas kursiem, kas notika divas reizes nedēļā, lai būtu droša, ka labi nokārtosim šo eksāmenu. Atlika vēl izdarīt galīgo izvēli par universitāti, kurā iesniegt savus pieteikumus. Šajā ziņā un pārējos birokrātiskos jautājumos nolēmām izmantot izglītības aģentūras pakalpojumus, lai būtu gatantija, ka visa dokumentācija ir pareiza un esam izvēlējušās labāko studiju programmu. Ar izglītības aģentes palīdzību izvēlējāmies studiju programmas. Abas startējām uz vienu universitāti, bet atšķirīgām programmām. Būtu jauki, ja izdotos mācīties vienā universitātē.

Pieņemam izaicinājumu

Ergo Education mācības ārzemēsJau pēc dažiem mēnešiem bijām uzspodrinājušas savas angļu valodas zināšanas un sekmīgi nokārto
jušas IELTS eksāmenu. Aģentūra iesniedza visus nepieciešamos dokumentus un drīz arī saņēmām ziņu, ka abas esam uzņemtas. Tas nozīmē, ka varēsim arī turpmākos dažus gadus turpināt savu veselīgo konkurenci. Mācības ārzemēs būs mūsu nākamo gadu lielais izaicinājums un iespēja izveidot sev veiksmīgu nākotni ne tikai Latvijā, bet varbūt kādā citā valstī. Atliek tikai pieņemt izaicinājumu un doties ceļā.