Pirmais jaunā sapņu darba atrašanai – uztaisīt CV

uztaisīt CV

Protams, daudziem darba meklēšana nešķiet kā īpaši interesants temats, ko pārspriest, tomēr ir daudzas lietas, kuras šajā sakarā labāk izlasīt divreiz, nekā to vēlāk nožēlot. Daudzi no svarīgākajiem darba meklēšanas noteikumiem saistīti tieši ar to, kā uztaisīt CV, tādēļ šoreiz lieku reizi atgādināsim par pamatnosacījumiem, kurus jāievēro, veidojot šo dokumentu. Šoreiz īpašs uzsvars uz diskutablākajiem jautājumiem, kas bieži vien jauc galvu.

 Daudzi bieži jautā, vai CV ir labi pievienot savu fotogrāfiju. Protams, viedokļi dalās, tomēr visizplatītākais ir šāds arguments – darba devējs tāpat tevi uzmeklēs sociālajos tīklos vai citos interneta resursos! Vai tu gribētu, lai pirmā bilde, ko ierauga potenciālais darba devējs ir tava Facebook profila bilde, vai tomēr kāds lietišķāks foto? Zināma taisnība ir arī cilvēkiem, kas darba meklēšanas laikā iesaka pievērst uzmanību arī sociālo tīklu profilu saturam – pārliecināties, ka tajos nav nekā lieka vai liegt piekļuvi svešiniekiem.

Daudz viedokļu ir arī par dažādu sagatavju izmantošanu. Pētījumi liecina, ka vairums darba devēju neiebilst, ja pretendenta dzīves gājums sagatavots kādā no standarta formatējuma veidiem, piemēram, Europass. Tās ir labas ziņas tev, jo izmantojot internetā pieejamo rīku, varēsi sagatavot profesionāla noformējuma dzīves gājuma aprakstu, sekojot konkrētiem soļiem un aizpildot lauciņus mājaslapā.

Galu galā, cik tad darbavietas vajadzētu norādīt? Protams, tas atkarīgs no darba devēja, tomēr visi ir vienisprātis, ka CV nebūtu īstais dokuments, kurā uzskaitīt visu, ko esi darījis no vidusskolas beigšanas līdz pat laikam, kad esi nonāci intervijā pie konkrētā darba devēja. Centies būt īss un lakonisks – iekļauj tikai tavuprāt nozīmīgākās darbavietas, kas visvairāk saistītas ar vakanci, uz kuru pretendē. Tāpat izvairies iekļaut darbavietas, kurās esi strādājis mazāk par gadu – bieži vien tas radīs neērtus jautājumus par to, kādēļ izvēlējies mainīt darbu, no topošā darbadevēja puses.

Ļoti svarīga ir arī sasaiste starp darbavietām un izglītību, ko esi norādījis un to, kā esi uzrakstījis motivācijas vēstuli. Vairums topošo darba devēju pirmo izlasīs motivācijas vēstuli, tādēļ pārliecinies, ka tajā piemini visu izglītību un darbavietas, kas tieši tevi izceļ starp citiem kandidātiem – laba motivācijas vēstule ir laba CV neatņemama sastāvdaļa! Pareizāk sakot, laba motivācijas vēstule bieži vien ir priekšnoteikums, lai tavu kandidatūru izvērtētu tālāk un aplūkotu smalkāku informāciju par tavu iepriekšējo pieredzi un izglītību.

Tags: