Rotaļlietas Bērniem.

Bieži vien, dodoties uz rotaļlietu veikalu, lai iegādātos kaut ko iepriecinošu mazajam ķiparam, lūkojamies uz krāsainajiem plauktiem un atpazīstam vien dažas no tur esošajām mantām. Ar vārdiem „mūsu laikā tādu nebija”, mēģinām saprast – kas tas no visa plašā svešādo rotaļlietu klāsta būs atbilstošs bērnam, kas drošs, kas izglītojošs, attīstošs un jautrs. Tā kā bērni arvien vairāk skatās dažādas multfilmas, zina dažādus tēlus un zvēriņus, kuriem visiem vārdus, mēs, vecāki, protams neatceramies, tad izvēlei jābūt pareizai – bērnam visticamāk jau ir vēlēšanās, kādu tieši mantu viņš vislabprātāk saņemtu un liktu savā rotaļlietu kastē.

Bērniem rotaļlietu veikals ir viens liels spēļu laukums, un, paņemto līdzi bērnu uz veikalu, vienojamies laicīgi – izvēlēties tikai vienu vai divas mantas, cik nu plānojam iegādāties. Jo bērnam, protams, gribēsies visu – acis zibēs un katras pāris minūtes mainīsies viedoklis – ko tad īsti mazā sirsniņa kāro. Lai izvairītos no šādām situācijām (reizēm, kad mazajam jo lieli pārdzīvojumi, ja nav dabūta kārotā manta – ne vienmēr visu varam atļauties), varam rotaļlietas skatīt un pirkt internetā, kopā ar mazo. Laicīgi izvēlamies summu – no cik līdz cik varēsim tērēt, interneta veikals piedāvās preces šajā cenu amplitūdā un tad kopā ar mazo var skatīti krāsainās bildes un ļaut izvēlēties – ko tad īsti pasūtīt.

Arī vecums ir būtisks – ne visas rotaļlietas būs paredzētas visu vecumu bērniem. Tiem, kam vēl nav gadiņš, saistošas būs daudz savādākas rotaļlietas, kam jau trīs vai pieci. Pašiem mazākajiem patiks grabuļi un dažādas saspiežamās rotaļlietas, kur varēs trenēt pirkstiņus, mīkstie dzīvnieciņi, ko ņemt līdzi gultiņā, būs īpaši tīkami. Arī vannas rotaļlietas izraisīs jautrību, bet klucīši un konstruktoriņi, kas īpaši paredzēti mazajiem, būs gan prieku radoši, gan attīstoši.

Bērniem, kas jau vecāki – līdz 2 gadu vecumam, patiks gan lelles un automašīnas, gan rotaļu telefoni un dažādas muzikālās rotaļlietas. Šajā vecumā bērni mācās darboties ar priekšmetiem, tāpēc telefons, kas arī mammai līdzīgs, ļaus bērnam imitēt dažādas pieaugušo darbības – piemēram, kādam piezvanīt. Saliekamās, izjaucamās, raustāmās rotaļlietas radīs kā interesi, tā palīdzēs mācīties. Tāpat populārās digitālās rotaļlietas – kuras kaut ko dara pašas – bērniem būs jautras un patīkamas.

Lielākiem bērniem – jau līdz piecu gadu vecumam, droši varam sākt pirkt grāmatas – gan ar burtiem, gan krāsainām bildēm. Zīmēšanas, veidošanas materiāli būs īpaši interesanti un attīstoši – varēs tapt gan skaisti zīmējumi, bērns trenēs savu radošo pusi. Rotaļlietas spēlēm brīvā dabā arī būs aktuālas – jo īpaši, ja ir māsas, brāļi, draugi – iespēja spēlēties kopā ar citiem bērniem rosinās, ka arī vēlāk bērns būs sociāls un ātrāk atradīs komunikāciju ar citiem.

Lai nu kā – rotaļlietu ir daudz un izvēle plaša – ņemam talkā savus mazos ķiparus un izvēlamies kopā.