SS.lv– mana pieredze

Dažas dienas atpakaļ vēlējos notirgot savu velosipēdu, jo vēlos tikt pie jauna un vecajam vairs garāžā nebūs vietas. Protams, mūsdienu tehnoloģiju laikmetā, pirmais, kas nāk prātā brīdī, kad ir jāsasniedz potenciālais pircējs, ir sociālie tīkli un portāls SS.lv.  

Uzņēmu dažas sava riteņa bildes un apņēmības pilna piesēdos pie sava datora. Sāku ar jau ierastajiem sociālajiem tīkliem, kur tirgošanās lapās ievietoju savu sludinājumu. Viss noritēja gludi, ērti un ātri. Tad pienāca kārta SS.lv. Es jau biju aizmirsusi cik novecojis izskatās šis portāls. Šķiet, ka nekādas izmaiņas tur nav tikušas veiktas kopš tā izveidošanas 2000.gadā.

Saprotu, ka neesmu vienīgā, kurai šis portāls šķiet nepraktisks un ļoti neērts. Manu viedokli apstiprina arī lapa http://www.ss-off.com/ , kur tiek salīdzināts jauns sludinājumu portāls dalder.lv ar SS.lv, un ir skaidrs, ka kaut kas jauns un mūsdienīgs jau sen ir nepieciešams šajā ierūsējušajā darba meklēšanas un pakalpojumu un preču tirgošanas lauciņā.

Ja atgriežamies pie sludinājumu ievietošanas, tad velosipēda gadījumā viss ir vairāk vai mazāk skaidrs – izvēlies sludinājuma kategoriju, ielogojies un ievieto sludinājumu, tomēr, ir redzams, ka kategorijas nav atjaunotas jau ļoti sen. Ja es vēlos tirgot sieviešu pilsētas velosipēdu, man nav iespēju izvēlēties vairāku pakāpju filtru, jo visi riteņu tipi ir samesti vienā čupā.

Tas pats rada problēmas arī skatoties no pircēja skatu punkta. Ja es vēlos SS.lv atrast sieviešu pilsētas riteni, tad man ir divas opcijas – vai nu izvēlēties sieviešu velosipēdu, vai arī pilsētas riteņu kategoriju. Tādā veidā es pavadīšu ļoti ilgu laiku meklējot tieši to, ko es vēlos. Ja vēl mani interesē konkrēta krāsa un kādi tehniskie parametri, kas nav tikai marka vai modelis, tad būtībā ir neiespējami vairāk kā divdesmit lapās atrast to, kas man ir nepieciešams.

Tāpat arī mani satrauc pārdevēja uzticamības jautājums. Velosipēda gadījumā varbūt ir savādāk, jo to es noteikti gribētu pirms pirkšanas aplūkot dzīvē, izbraukt ar to un tamlīdzīgi, bet, ja es vēlos iegādāties, piemēram, datorspēli vai kādu caur pasta staciju nosūtāmu lietu, tad SS.lv man nepiedāvā nekādu iespēju iegūt atsauksmes par konkrēto pārdevēju, lai es zinātu, ka ar darījumu viss būs kārtībā.

Rezultātā savu sludinājumu šajā portālā tā arī neievietoju. Un nākamreiz, kad man būs tāda nepieciešamība, noteikti savu sludinājumu ievietošu kādā ērtākā un mūsdienīgākā portālā, kur tiek padomāts arī par to, kā viss izskatās un ir lietojams no apmeklētāju puses.