Svarīgi – laicīgi diagnosticēt STS

diagnosticet-STS

Veselība ir cilvēka lielākais dārgums, kas ikdienā jāsaudzē. Jauni cilvēki bieži vien atstāj novārtā savu veselību un profilaksi, jo ir pārāk aizņemti un nodarbināti. Tas pats attiecas arī uz nobriedušiem cilvēkiem, kuri nepievērš sev pietiekami daudz uzmanības. Diemžēl veselību nav tik viegli atjaunot, ja tai izdarīti bojājumi. Tā ir jutīga uz visu, ko ikdienā darām un ar ko nodarbojamies. Nevīžīga izturēšanās pret savu organismu un tā veselības stāvokli var novest pie neatgriezeniskām problēmām, ar kurām cīnīties var nākties pat visas dzīves garumā.

Veselā miesā mīt vesels gars

Katrs ir dzirdējis, ka veselību ceļam un nodrošinām mēs paši. Viss sākas ar sevi. Viss sākas ar uzmanīgu un nedalītu vērību pašam pret savu veselību. Svaigs un garšīgs ēdiens, aktīva pastaiga mežā vai jūras krastā, ciešs un kvalitatīvs miegs – šie faktori ir ļoti būtiski un nepieciešami organisma veselīgai funkcionēšanai. Kad nodrošināti primārie faktori, nedrīkst aizmirst par seksuālās dzīves kvalitāti un drošību, kurai vienmēr jābūt pirmajā vietā. Katram sevis cienošam cilvēkam jārūpējas par savu veselību un profilakses nolūkos jāveic pārbaudes. Diagnosticēt STS iespējams vizītē pie dermatovenerologa. 

STS norises formas:

  • AKŪTAS – redzamas izpausmes
  • HRONISKAS – neredzamas izpausmes

STS pārbaužu veikšana

Seksuāli transmisīvajām slimībām ir raksturīgs inkubācijas periods. Tas nozīmē, ka slimības izpausmes nav pamanāmas uzreiz pēc inficēšanās brīža. Atkarībā no slimības var paiet zināms laiks – no vienas nedēļas līdz pat mēnesim, kamēr parādīsies pirmās slimības pazīmes.

STS ir infekcijas slimības, ar kurām iespējams saslimt seksuālu sakaru ceļā. Lai inficētos, pietiek ar vienu dzimumakta reizi.

Dermatovenerologs ir specializējies dažādu ādas un seksuāli transmisīvo slimību diagnosticēšanā un ārstēšanā. Pateicoties mūsdienu zinātnes un medicīnas straujajai attīstībai, diagnosticēt un ārstēt ādas slimības kļūst daudz vieglāk un pieejamāk, nekā tas bijis pirms vairākiem gadiem, kad dermatoveneroloģija nebija tik ievērojami attīstījusies.

Katram cilvēkam, lai izvairītos no grūti ārstējamām slimībām un citu cilvēku veselības apdraudēšanu, jāievēro drošības pasākumi:

  • Regulāra veselības pārbaude un profilakse:
  1. Vispārējo asinsanalīžu pārbaude
  2. Zobu higiēnista apmeklējums
  3. Ginekologa, urologa apmeklējums
  • Izsargāšanās dzimumakta laikā (prezervatīvu lietošana)
  • Izvairīšanās no gadījuma rakstura seksuālām attiecībām

Tags: