Vai kredītvēsture ir svarīga saņemot ātro kredītu?

ātrie kredītiGan bankām, gan arī nebanku aizdevējiem ir obligāti jāizvērtē ikviena potenciālā kredīta saņēmēja kredītvēsture. Tas ne tikai pasargās no finansiāliem zaudējumiem gadījumos, ja kredīts tiks izsniegts maksātnespējīgam klientiem, bet to arī nosaka Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācijas izveidotais Labās prakses standarti, kuri ir jāievēro šīs asociācijas biedriem.  Tāpat kredītvēstures izvērtēšana ir uzlabo aizdevēja tēlu un liecina par to, ka tas ir atbildīgs aizdevējs. Tomēr jāsaka, ka nebanku sektors kredītvēsturi nevērtē tik nopietni, kā to dara bankas, to nosacījumi ir daudz elastīgāki. Atsevišķi nebanku aizdevēji pat izsniedz kredītus personām ar sliktu kredītvēsturi un maksātnespēju. Sabojāta kredītvēsture rodas, ja tiek regulāri kavēti maksājumi vai tie netiek veikti vispār. Ja jums ir šāda vēsture, tas jums samazinās iespējas saņemt ātro kredītu. Un to nav iespējams dzēst, jūs varat tikai parūpēties, lai turpmākās darbības jums veido pozitīvu kredītvēsturi un ar laiku uzlabot savu “tēlu” kredītdevēju acīs. Kredītu aizdevēji pamatā pārbauda potenciālā klienta pēdējā gada kredītvēsturi, tādēļ jums it īpaši jārūpējas par savu tēlu vismaz gadu.

Bet kas tad īsti ir kredītvēsture un kā pie tās piekļūst aizdevēji? Ikviena kredītņēmēja kredītvēstures dati ir pieejami Latvijas Bankas administrētajā kredītu reģistrā, parādu piedzinēja “CreditReform” datubāzē, kreditoru kopējās un iekšējās datubāzēs. Kredītvēsture ietver visas darbības, kas saistītas ar iepriekšējiem aizdevumu ņemšanu un atdošanu, kas nozīmē arī atmaksas laicīgumu, tāpat tā ietver visas nokārtotās un aktuālās kredītsaistības.

Lai gan ātrais kredīts ir īstermiņa un tā summa nav tik apjomīga, tā ir atbildība gan no aizdevēja, gan aizņēmēja puses, tādēļ ir tik svarīgi izvērtēt kredīta apmaksas iespējas. Pamatā, lai saņemtu ātro kredītu, jums nedrīkst būt nenokārtotas parādsaistības citās finanšu institūcijās, jums ir jābūt pilngadīgam, bet pārsvarā tas ir no 20 gadu vecuma, un jums ir jābūt bankas kontam.  Papildus lielākā daļa kredītu aizdevēju izvērtē, vai potenciālajam klientam ir regulāri ienākumi, kas apstiprinātu to, ka klients spēs apmaksāt kredītu.

Ātrais kredīts, tāpat kā jebkurš kredīts, ir nopietnas finansiālas saistības, tādēļ rūpīgi izvērtējiet savas iespējas apmaksāt aizdevumu.

Tags: , ,