Vai Segway būs nākotnes skrejriteņi – Vai tiešām?

skrejritenisSegway kļūst arvien populārāki ne tikai plašajā pasaulē, bet arī tepat Latvijā. Ik pa laikam arī Rīgas ielās ir iespējams ieraudzīt kādu, kas pārvietojas uz Segway. Zinātāji pat ir izteikušies, ka šie varētu būt nākotnes skrejriteņi. Tie, kas ierauga šādu braucamo, nesaprot, kā ar tādu pārvietoties, jo braucamais izskatās diezgan ļoti nestabils. Iespējams, ka kāds nodomā, ka, lai pārvietotos ar Segway, ir nepieciešama izcila līdzsvara izjūta, kura ir jātrenē ilgāku laiku.

Tomēr viss ir pavisam savādāk. Pat tad, ja uz Segway uzkāps pilnīgs nepraša, viņš neapgāzīsies. Segway ir aprīkots ar ļoti daudzām nemanāmām mikroshēmām, kas padara šo braucamo par ļoti drošu, tāpēc uz tā var pārvietoties ikviens, neatkarīgi no savas līdzsvara prasmes vai citām spējām. Kā tad īsti šāds braucamais darbojas? Īstenībā viss ir pavisam vienkārši – brīdī, kad braucējs ar visu augumu nosveras uz priekšu, Segway sāk braukt taisi. Teiksi – bet ko darīt, ja es vēlos apgriezties vai braukt pa kreisi un labi? Arī tas ir vienkārši – ja vēlamies pagriezties pa labi, tad nepieciešams nosverties uz labo pusi. Savukārt, ja vēlas braukt pa kreisi, tad jānosveras pa kreisi. Tad, kad nepieciešams apstāties, braucējam ir jānosveras uz aizmuguri. Tajā brīdī Segway skrejriteņi momentā apstāsies. Protams, no sākuma ir jāpatrenējas, lai varētu saprast šī braucamā darbības principus. Bet, lai saprastu un sajustu, kā darbojas šie skrejriteņi, ir nepieciešamas aptuveni 30 min. Pēc pusstundas jau varēsi braukt ielās un citi Tevi noteikti apskaudīs.  Tevi noteikti interesē, cik tad ātri ar šādu braucamo ir iespējams pārvietoties. Segway ražotāji ir padomājuši par to, lai dažādu līmeņu lietotāji varētu braukt ar sev piemērotāko ātrumu. Piemēram, ja esi pilnīgs iesācējs, tad varēsi izmantot melno atslēgu un braukt ne ātrāk kā ar 10 km stundā. Mazliet ātrāk ļaus braukt dzeltenā atslēga, kas ļaus pārvietoties ar 13 km stundā. Savukārt pati ātrākā atslēga ir sarkanā atslēga. Šī atslēga ļauj pārvietoties pat ar 20 km stundā.

Ir nepieciešams benzīns?

Lai pārvietotos ar šādu skrejriteni, nav nepieciešams ne benzīns, ne gāze. Segway skrejriteņi darbojas uz baterijām. Vienu reizi uzlādējot baterijas, ir iespējams nobraukt aptuveni 40km. Protams, ja nepieciešams nobraukt lielāku attālumu, labāk paņemt līdzi rezerves baterijas, kuras jau ir uzlādētas, tādā veidā būs iespēja nobraukt lielāku attālumu.

Ar Segway gan Tu nevarēsi pārvietoties pa akmeņainiem ceļiem, jo tie ir paredzēti, lai brauktu pa gludu asfaltu. Jāsaka gan, ka tehnoloģijas turpina attīstīties un jau pirms laiciņa tika demonstrēts jauns modelis, kura riteņi ir daudz lielāki, kā arī ir iestrādātas savādākas mikroshēmas, kas ļauj pārvietoties ne tikai pa gludu asfaltu, bet arī pa zālienu un sniegu. Tieši tāpēc, ļoti iespējams, ka nākotnē šādi skrejriteņi kļūs arvien populārāki un arvien vairāk cilvēku tos izmantos. Šāds braucamais sver aptuveni 40 kg. Šobrīd gan tā cena ir diezgan augsta, jo, piemēram, ASV šāds braucamais maksā 5000 dolāru. Bet nākotnē noteikti šie nākotnes skrejriteņi kļūs lētāki, ja būs lielāks pieprasījums pēc tiem un tā kļūs par ikdienišķu lietu. Šāds braucamais noteikti ir lielisks tehnoloģiskais papildinājums un jaunums visai pasaulei. Tas ir inovatīvs produkts, kas nākotnē iekaros vēl daudzu cilvēku sirdis!

Tags: ,