Velosipēdi romantiskiem izbraucieniem pa pilsētu

pilsētas velosipēdiKādā pēcpusdienā, kad ar draudzeni nolēmām doties pastaigā pa pilsētu, es ievēroju, ka daudzi cilvēki pavada laiku, braucot ar velosipēdiem. Viena no biežāk redzētajām grupām ir meitenes, kuras pārvietojas ar krāšņi izrotātiem pilsētas velosipēdiem. Šie divriteņi pat vairāk atgādina mākslas darbu, ne transportlīdzekli. Pats riteņa rāmis ir baltā, rozā, sarkanā vai kādā citā tonī savukārt velosipēda priekšpusē piestiprināts elegants mantu groziņš, kas izgreznots ar mākslīgo ziedu vītni. Un pie stūres redzams mazs zvaniņš, kas kalpo, lai pabrīdinātu priekšā esošos cilvēkus par to, ka vēlies pabraukt tiem garām. Šī kopējā kompozīcija izskatījās lieliski, tādēļ arī es nolēmu pameklēt internetā informāciju par to, kas īsti ir pilsētas velosipēdi.

Kas raksturo labu pilsētas velosipēdu?

  • Pirmkārt, jāņem vērā, ka šo divriteņu galvenā iezīme ir komforts. To konstrukcija veidota tā, lai riteņbraucējs justos ērti. Tajā pašā laikā, izvēloties pilsētas velosipēdu, ir jāzina, ka tie nav piemēroti garu distanču veikšanai lielā ātrumā. Vidējais ātrums, ar kādu parasti ieteicams pārvietoties, ir līdz 15 kilometriem stundā.

  • Pilsētas velosipēdi ir salīdzinoši smagi, taču tas ir arī atkarīgs no materiāla. Ir pieejami divriteņi, kuru rāmis ražots no tērauda, kā arī iespējams iegādāties velosipēdus ar alumīnija rāmi. Tāpat der zināt, ka šiem divriteņiem ir īpaši ērti un ergonomiski sēdekļi – tie ir platāki un mīkstāki nekā, piemēram, šosejas velosipēdiem.

  • Šādu velosipēdu rāmja konstrukcija ļauj braukt ar taisnu muguru, kas parasti nav iespējama, ja pārvietojaties, piemēram, ar kalnu divriteni. Turklāt dubļusargi un vienkāršā uzbūve ļauj ar tiem braukt kaut vai uzvalkā vai kleitā.

  • Daudzi cilvēki, iegādājoties pilsētas velosipēdu, izvēlas to aprīkot ar dažādiem aksesuāriem, piemēram, priekšējo un aizmugurējo lukturi, pievienot bagāžnieku, kā arī kājiņu, kas noderēs, kad vēlēsities novietot riteni. Bieži vien tiek izvēlēts arī pievienot mantu groziņu, kuru papildina ar īpašu mākslīgo ziedu vītni (iecienīts meiteņu vidū), vai arī tā vietā var izvēlēties mantu kasti ar vāku, kurā var salikt, piemēram, pirkumus, lai tos nebūtu jānes, nākot no veikala.

  • Pārvietojoties pa pilsētu, pilnībā pietiek, ja jūsu velosipēdam ir trīs ātrumi. Ne vienmēr liels ātrumu skaits atvieglo braukšanu, turklāt tie parasti ir piemēroti, lai dotos izbraucienos pa meža takām, kalniem utt.

  • Runājot par bremzēm, jāņem vērā, ka pilsētas velosipēdi lielākoties ir aprīkoti ar kājas bremzi, kā arī ir modeļi, kuriem pievienota rokas bremze, līdz ar to varat izvēlēties, kuru izmantot. Taču, sakot no pieredzes, braukšanai pa pilsētu labāk izmantojiet kājas bremzi.

  • Pilsētas riteņi no citiem atšķiras ar šaurākām riepām, kas piemērotas asfaltētiem ceļiem, taču tikpat labi ar tiem varat braukt arī pa meža taku vai pludmali. Šādiem velosipēdiem visbiežāk pieejami divi riteņu izmēri – 26 un 28 collas. Jo mazāks ir cilvēka augums, jo mazāka izmēra riteņi jāizvēlas. Ar nelieliem velosipēdiem būs vieglāk manevrēt savukārt ar lieliem divriteņiem mazāk jutīsit nelīdzenu brauktuves virsmu.

Tags: , ,