Veselīgais pedikīrs Rīgā

pedikīrs

Pedikīrs ir neatņemama skaistumkopšanas sastāvdaļa, turklāt tas ir aktuāls ne vien daiļā dzimuma pārstāvēm, bet arī kungiem. Tas ir lielisks veids, kā parūpēties par pēdām un kopt tās. Visbiežāk tieši vasarā pievēršam uzmanību savām pēdām, jo vaļējos apavos tās ir mums un citiem labi saskatāmas ik uz soļa. Tomēr arī gada aukstajos mēnešos tām nepieciešamas īpašas rūpes, tādēļ pedikīru ieteicams veikt vismaz divas reizes gadā- pavasarī pirms vasaras iestāšanās un rudenī pirms ziemas perioda, kad pēdas noslogos smagie ziemas apavi.

Kādēļ nepieciešams veikt?

Rūpējoties un kopjot kāju pēdas, cilvēkam vairs nerodas problēmas un sāpes saistībā ar ieaugušiem nagiem, ādas sabiezējumiem, turklāt tās izskatās skaistas un koptas. Tādēļ pedikīrs Rīgā un citās Latvijas pilsētās ir viena no pieprasītākajām skaistumkopšanas procedūrām. Pastāv trīs būtiski aspekti, kādēļ tā ir tik ļoti nepieciešama:

  • Higiēnas aspekts. Pirmais un visbūtiskākais kritērijs. Tiek nomazgāti netīrumi, iztīrīti un sakopti nagi, iztīrītas dziļas ādas rievas, veikta pretsēnīšu un nagu saslimšanu profilakse un deodorēšana.
  • Veselības aspekts. Tiek kopta āda, lai novērstu un ārstētas dažādas pēdu veselības problēmas- varžacis, sēnītes, ādas sabiezējumus, ieaugušus nagi un citas saslimšanas. Tiek uzlabota arī pēdu asinsrite un stimulēti nervu punkti. Regulāra procedūras veikšana pasargās Jūs no jaunu problēmu rašanās.
  • Estētiskais aspekts. Tiek nogrieztas un apstrādātas dažādas ādas nepilnības – tulznas, sabiezējumi, ienadži. Nagi tiek sakopti un pēc klienta vēlmēm uzklāta arī laka.

Pedikīra veidi

Ir pieejami vairāki pedikīra veidi, kā, piemēram, klasiskais, Eiropas, aparātu, SPA, eksotiskais, kombinētais u. c. Mūsdienās šī skaistumkopšanas procedūra vairs nav nekāda ekstra, ko var atļauties tikai turīgi ļaudis. Tā ir plaši pieejama un to var atļauties katrs no mums – pedikīru Rīgā piedāvā katrs otrais skaistumkopšanas salons, turklāt par pieejamām cenām.

Neatkarīgi no pedikīra veida, procedūras laikā tiek veikta speciāla kāju pēdu un pirkstu kopšana: tiek veikta tīrīšana, atmirušās ādas kārtas, kutikulu un varžacu likvidēšana, kāju masāža un nagu dizaina veidošana. Vairāk aplūkosim populārākos veidus.

Sausais.

Pēdu apstrādes un kopšanas procedūras laikā netiek izmantots ūdens. Atmirušās ādas šūnas tiek slīpētas ar speciālu aparātu, tādēļ to dēvē arī par aparātpedikīru. Rezultātā pilnībā tiek izslēgta iespēja inficēties ar sēnīšu slimībām.

SPA.

SPA tiešā tulkojumā no latīņu valodas nozīmē dziedināšana ar ūdeni, secīgi, arī galvenā atšķirība ir tā, ka kāju kopšanas procesā izmanto ūdeni. Tā ir relaksācija, kas sniedz baudu visam ķermenim, un pēc procedūrām kāju pēdas ir ne tikai sakoptas - pēc divu stundu garā masāžas seansa tajās uzlabojas asinsrite un vispārējais organisma stāvoklis. To var izskaidrot ar to, ka kāju pēdās ir izvietoti punkti, kuru stimulēšana uzlabo iekšējo orgānu darbību. Šādu pedikīru Rīgā veic labākajos salonos.

Ārstnieciskais.

Pēdu un nagu aprūpe, ko veic kvalificēti speciālisti – podiatri. Tā ir ārstnieciska (taču arī kosmētiska) apstrāde un sakopšana ar speciālu aparātu palīdzību. Protams, ārstnieciskais neizslēdz parastā pedikīra nepieciešamību, tādēļ speciālisti iesaka abus kombinēt pēc principa – reizi mēnesī veicot ārstniecisko profilakses nolūkos un pārējās reizes parasto (vadoties pēc nepieciešamības).

Pedikīru Rīgas salonos veic profesionāļi, kā rezultātā iespējams atslābināties un gūt baudu no procedūras, bet diemžēl ne vienmēr laika trūkuma dēļ izdodas apmeklēt meistaru, tāpēc ir svarīgi iemācīties veikt kvalitatīvu pēdu aprūpi mājas apstākļos. Tas ir patiešām vienkārši! Lai arī kādu metodi izvēlēsieties, procedūra ir jāveic vismaz pāris reizes gadā, atkarībā no tā, cik maiga ir jūsu āda, vai ir ādas sabiezējumi u. t. Atceramies, ka mūsu kājām vienmēr ir jābūt skaistām un koptām!

 

 

Tags: